Respawn.pl

Szufla na scenie CS2 – informacje, przecieki [RELACJA]

Autor: Marcin Kapusta

Dopiero wkroczyliśmy w erę Counter-Strike’a 2, a już na włosku wisi kolejna szufla na międzynarodowej scenie. Z tego względu przygotowaliśmy relację na żywo ze wszystkimi najważniejszymi informacjami! 

Niespełna miesiąc temu fani świętowali premierę Counter-Strike’a 2, która zakończyła jedenastoletnie panowanie wersji Global Offensive. Za nami pierwszy profesjonalny turniej najwyższego szczebla rozgrywkowego, a na międzynarodowej scenie już wisi widmo ogromnej szufli. Ze względu na natłok informacji i doniesień, przygotowaliśmy dla czytelników naszego portalu specjalną relację na żywo.

ODŚWIEŻAJ STRONĘ, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

26.10.2023 - NAVI straciło swoją gwiazdę!

Od kilku dni nieznana była jasna przyszłość Ołeksandra “s1mple’a” Kostyliewa w Natus Vincere. Zabrakło go na pierwszym profesjonalnym turnieju w Counter-Strike’u 2 – IEM Sydney 2023, gdzie awaryjnie w rolę zmiennika wcielił się trener Andrij “B1ad3” Gorodenskij. Na jednym z ostatnich streamów Ukrainiec powiedział, że planuje zrobić sobie przerwę od profesjonalnej rywalizacji, a jego niedawne krytyczne wypowiedzi na temat obecnej kondycji CS-a 2 tym bardziej potwierdzają, że s1mple nie jest ostatnio skłonny do grania. 

Czas na przerwę, tak jak chciałem. Muszę skupić się na innych ludziach w moim życiu. O przejściu do innej organizacji: nigdy o tym nie myślałem, ale ciekawie byłoby zobaczyć oferty na pozycję riflera, ponieważ AWP-a nie ma większego wpływu na nową grę. Choć nic jeszcze nie zostało przesądzone, mam nadzieję, że nadal będziecie kibicować chłopakom w nadchodzących turniejach” – napisał s1mple na Twitterze. 

Według informacji portalu HLTV, następcą s1mple’a na pozycji nominalnego snajpera NAVI ma zostać Ihor “w0nderful” Zhdanow. Kijowska organizacja ma już nawet prowadzić zaawansowane rozmowy ze Sprout w sprawie wykupienia 19-latka.

26.10.2023 - sh1ro poza Cloud9

Sensacyjnie informacje doszły do nas z obozu Cloud9. Na liście transferowej wylądował bowiem gwiazdor zespołu CS2 oraz jeden z najlepszych snajperów na scenie, Dmitrij “sh1ro” Sokolow. Jego odejście nastąpiło w momencie fatalnej passy wschodnioeuropejskiego kolektywu na arenie międzynarodowej. Zatrudnienie Ilyi “Perfecto” Zalutskijego oraz Denisa “electroNica” Sharipowa w lipcu miało uczynić z Cloud9 rosyjski superteam, jednak osiągane wyniki brutalnie zweryfikowały rzeczywistość. 

“sh1ro podjął decyzję o opuszczeniu wyjściowego składu C9. Chociaż bardzo chcieliśmy go zatrzymać w naszym zespole, to chcemy uszanować jego wybór. W rezultacie obopólnie zgodziliśmy się przesunąć sh1ro na liście transferowej” – ogłosiła amerykańska organizacja. 

Dużo myślałem, rozważałem wszystkie za i przeciw i nie mogę z całą pewnością powiedzieć, jak słuszna będzie ta decyzja w aspekcie długoterminowym. Perfecto, electroNic, Ax1Le, HObbit – gra z Wami w jednym zespole to był zaszczyt, ale z przykrością muszę przyznać, że nie udało nam się osiągnąć wyznaczonych celów. Wielkie dzięki dla electroNica, ponieważ dzięki niemu zacząłem inaczej rozumieć grę. Nie graliśmy ze sobą zbyt wiele, ale myślę, że w tym krótkim czasie udało mi się nauczyć czegoś nowego.” – zakomunikował sh1ro za pośrednictwem Telegrama.

26.10.2023 - GODSENT w komplecie!

GODSENT zakończyło proces kompletowania składu Counter-Strike’a. Ostatni fotel przypadł Kalle’owi “Ro1fowi” Johanssonowi, natomiast okres testowy pozytywnie przeszedł Sean “eraa” Knutsson, stając się pełnoprawnym członkiem szwedzkiego klubu. Tym samym wypełnili oni wakaty pozostawione przez Johana “hype’a” Engbloma oraz Erika “ztra” Gustaffsona. 

26.10.2023 - 16-LETNI POLAK W SPROUT!

Po spędzeniu zaledwie dwóch miesięcy w akademii Sprout, Jan “cej0t” Dyl otrzymał angaż w głównym zespole niemieckiej organizacji. Tym samym wypełnił wakat pozostawiony po Daniła “alphę” Demina, który znalazł się za burtą w sierpniu bieżącego roku. 

Trzeba przyznać, że kariera 16-letniego Polaka w krótkim czasie nabrała ogromnego impetu. Swoje pierwsze kroki na scenie esportowej stawiał w AVEZ Esport i ThunderFlash, by później niemal od razu stać częścią Sprout. 

Nasz projekt akademii ma dla nas ogromne znaczenie i cieszymy się, że dzięki tej inicjatywie byliśmy w stanie przenieść Jana do naszego głównego zespołu. Oznacza to inauguracyjny awans gracza z szeregów akademii i jesteśmy zobowiązani do zapewnienia większej licznie naszych adeptów – takich jak Tausonowi czy właśnie cej0towi – możliwości wykazania się i sprawdzenia aspiracji w najbliższej przyszłości” – oświadczyli przedstawiciele Sprout. 

25.10.2023 - JUVE WRACA DO ITB!

Na początku sierpnia bieżącego roku Gustavo “Juve” Alexandre ustąpił ze stanowiska głównego trenera Into the Breach z powodów osobistych. W obowiązkach zastąpił go Martin “trace” Heldt, który wcześniej odpowiadał za wyniki Astralis. Pod jego wodzą międzynarodowy kolektyw Karola “rallena” Rodowicza znacząco obniżył swoje loty, zawodząc w różnorakich internetowych zmaganiach.

Po trzech miesiącach Juve powrócił do struktur szkoleniowych ITB, odpierając pałeczkę od trace’a, który rozpoczął okres wolnej agentury. 

Chcielibyśmy podziękować trace’owi za jego pomoc  w wielkim okresie niestabilności ITB. Jego rola była najważniejsza w znalezieniu stabilności, której potrzebowaliśmy, aby móc iść dalej i w górę, opierając się na swoim ogromnym doświadczeniu” – oświadczyła brytyjska organizacja. 

25.10.2023 - TRZĘSIENIE ZIEMI W HEROIC!

Po przesunięciu na początku października dotychczasowego IGL-a Caspera “cadiaNa” Møllera, Heroic zakończyło współpracę z kolejnymi graczami – Jakobem “jabbim” Nygaardem oraz Martinem “stavnem” Lundem. Co ciekawe, organizacja poinformowała, że to właśnie wspomniana dwójka chciała wyrzucić cadiaNa ze składu. To jednak nie koniec, ponieważ ponownie rozgrzał konflikt na linii Astralis – Heroic. Gdy jabbi i stavn przedłużali kontrakt z Heroic, prowadzili równoległe rozmowy właśnie z Astralis.  

24.10.2023 - Były kolega huNtera obejmuje stery w Pompie!

Zgodnie z wcześniejszymi przesłankami, następcą Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego na pozycji prowadzącego Pompy został Luka “emi” Vuković. Serb to doświadczony gracz, który w przeszłości reprezentował m.in. Valiance oraz CR4ZY, gdzie rywalizował u boku obecnego zawodnika G2 Esports Nemanjy “huNtera” Kovaća. 

Nowy kapitan na statki! Od dziś oficjalnie rozpoczynamy rejs pod europejską banderą i pod dowództwem serbskiego prowadzącego – Witaj na pokładzie emi! Luka to kawał doświadczonego zawodnika! Liczymy, że przekuję się to na wyniki naszej drużyny. Lecimy po swoje” – oświadczyła polska organizacja za pośrednictwem platformy X. 

https://twitter.com/PompaTeamGG/status/1716853632212128065

24.10.2023 - Zmiana liderów w NiP-ie

Po niespełna roku grzania ławy, trykot Ninjas in Pyjamas ponownie przywdział Patrick “es3tag” Hansen, wchodząc w buty dotychczasowego prowadzącego Hampusa “hampusa” Posera. Zmiany wdrożone przez szwedzką organizację mogą być sporym zaskoczeniem, zważywszy na fakt, że hampus zaledwie cztery miesiące temu powrócił do czynnej rywalizacji po długim okresie rekonwalescencji.

Miło nam ponownie powitać znajomą twarz, es3taga. Jednocześnie podjęliśmy decyzję o przesunięciu na rezerwę hampusa. Chcielibyśmy mu podziękować za jego wysiłki na rzecz drużyny i życzyć wszystkiego najlepszego w przyszłości” – ogłosili przedstawiciele NiP-u za pośrednictwem mediów społecznościowych.

23.10.2023 - KSCERATO odmówił Liquid?

Według źródeł portalu Dust2.us, Liquid prowadziło rozmowy z Kaike “KSCERATO” Cerato. Niemniej gwiazdor FURII Esports odrzucił ofertę, przez co amerykańsko-holenderska organizacja skupiła się na innym Brazylijczyku – Felipe “skullzie” Madeirosie. Cena jego transferu z paiN Gaming ma wynosić nawet 600 tysięcy dolarów. 

23.10.2023 - dupreeh następcą cadiaNa w Heroic!

Sensacyjnie doniesienia dopływają do nas z obozu Heroic. Duńska organizacja zakontraktowała pięciokrotnego triumfatora turniejów rangi Major Petera “dupreeha” Rasmussena, który wszedł w buty posadzonego na rezerwie Caspera “cadiaNa” Møllera. Kontrakt 30-letniego weterana potrwa do końca bieżącego roku. 

Nie czuję, że jestem skończony. Szczerze mówiąc, jestem bardzo uzależniony od całego procesu pracy z zespołem, ciągłego stawania się lepszym, podnoszenia trofeów i rywalizacji o bycie najlepszym. Wielu ludziom wydaje się, że po ukończeniu 30 lat nie ma już miejsca na grę w Counter-Strike’a, ale zdecydowanie tak nie jest” – oświadczył dupreeh na łamach HLTV Confirmed. 

22.10.2023 - Gwiazdor MOUZ na celowniku FaZe?

Według informacji znanego białoruskiego insidera Władysława “harumiego” Radwilowicza, FaZe Clan obrało sobie za główny cel gwiazdora MOUZ, Davida “frozena” Čerňanskiego. Amerykańska organizacja miałaby wykupić Słowaka, by ten wypełnił wakat po Russelu “Twistzzie” Van Dulkenie, który łączony jest z Teamem Liquid. 

Jeżeli plotki potwierdzą się, to trzon FaZe Clanu będą stanowić byli zawodnicy MOUZ – Robin “ropz” Kool, Finn “karrigan” Andersen oraz właśnie frozen. 

https://twitter.com/_harum1/status/1716187496537575622

22.10.2023 - Twistzz łakomym kąskiem?

Portal Dust2.us, bazując na kilku źródłach, ujawnił, że Liquid planuje ogromną restrukturyzację swojej dywizji Counter-Strike’a. Holendersko-amerykański klub ma duże pokłady ambicji, wszak planuje sprowadzić w swoje szeregi Caspera “cadiaNa” Møllera, Felipe “skullza” Medeirosa oraz Russela “Twistzza” Van Dulkena , który wczoraj świętował triumf na IEM Sydney 2023. 

cadiaN miałby przejąć pałeczkę głównodowodzącego od Mareksa “YEKINDARA” Galinskinsa oraz rolę nominalnego snajpera od Josha “oSee” Ohma, który najprawdopodobniej straci angaż. Skullz reprezentuje paiN Gaming i uważany jest za jednego z najbardziej perspektywicznych brazylijskich graczy. Twistzz to postać, której Liquid zawdzięcza naprawdę wiele. To przecież Kanadyjczyk miał znaczący wpływ w erę dominacji Liquid w 2019 roku, kiedy łupem północnoamerykańskiej formacji padł cykl Intel Grand Slam oraz kilkanaście prestiżowych turniejów. Jego potencjalna chęć sprowadzenia będzie jednak sporą inwestycją, wszak obecny zawodnik FaZe miał znaleźć się również w kręgu zainteresowań Vitality. 

Zmiany nie ominęłyby sztabu szkoleniowego. Ze stanowiskiem głównego trenera łączony jest Wilton “zews” Prado, który w przeszłości odpowiadał za wyniki legendarnego SK Gaming. To za jego kadencji Gabriel “FalleN” Toledo i spółka zdominowali światową arenę oraz zwyciężyli dwa turnieje rangi Major – ESL One Cologne 2016 i MLG Championship Columbus 2016. W obowiązkach miałby zastąpić Damiana “dapsa” Steele’a, 

Nowy skład Liquid może wyglądać następująco:

  • Canada Keith “NAF” Marković
  • Canada Russel “Twistzz” Van Dulken
  • Latvia Mareks “YEKINDAR” Galinskis
  • Denmark Casper “cadiaN” Møller
  • Brazil Felipe “skullz” Medeiros
  • Brazil Wilton “zews” Prado (trener)

21.10.2023 - Szejn i mwlky z nowym domem

Do życia powołany został nowy międzynarodowy kolektyw o nazwie Project G. Fotele w nim objęli dwaj Polacy – Łukasz “mwlky” Pachucki i Hubert “szejn” Światły. U ich boku zagrają Nikola “Dragon” Bosković, David “dav1g” Granado Bermudo oraz Yasin “xfl0ud” Koc. Za wyniki odpowiadać będzie trener Patrik “pakesZ” Rozsos, który w przeszłości figurował w sztabach m.in. Teamu Singularity czy Budapest Five. 

20.10.2023 - Rosjanin jedną nogą poza Liquid?

Jak twierdzi Aleksiej “OverDrive” Birukow, Robert “Patsi” Isjanow będzie musiał szukać nowego pracodawcy. Liquid bowiem rozważa zakończenie czteromiesięcznej współpracy z 20-letnim Rosjaninem. 

https://twitter.com/ABOverDrive/status/1715443886305206491

18.10.2023 - Te drużyny przejdą zmiany do 2024 roku?

Były trener Espady i znany wschodnioeuropejski insider Aleksiej “OverDrive” Birukow poinformował o liście drużyn, które przeprowadzą zmiany kadrowe do 2024 roku. Znaleźli się na niej następujące marki: Vitality, Cloud9, FaZe Clan, Liquid, Ninjas in Pyjamas, Natus Vincere oraz Fnatic. 

17.10.2023 - Kontrakt dla cadiaNa kwestią czasu?

cadiaN jest o krok od podpisania kontraktu z Teamem Liquid” – napisał białoruski insider Władysław “harumi” Radwilowicz. “cadiaN prowadzi rozmowy z Liquid! To dla niego opcja o najwyższym priorytecie” – wtórował mu Aleksiej “OverDrive” Birukow. 

https://twitter.com/_harum1/status/1714989148602298601

https://twitter.com/ABOverDrive/status/1714379957789438026