TaZ lepszy od Neo w ćwierćfinale IEM Dallas 2024!

Za nami dwa ćwierćfinały IEM Dallas 2024! TaZ i spółka z G2 mierzyła się z FaZe trenowanym przez Neo, a w drugim spotkaniu Vitality podejmowało Heroic.

Piątek w Dallas zapowiadał się naprawdę ciekawie, bowiem czekały nas dwa spotkania ćwierćfinałowe, które miały wyłonić ostatnich półfinalistów. Najpierw Vitality miało zmierzyć się z Heroic, a później czekał nas prawdziwy hit – G2 kontra FaZe!

Vitality bez problemów rozprawia się z Heroic

Vitality swoje spotkanie przeciwko Heroic rozpoczęło na Nuke, który od początku szedł po myśli Zywoo i spółki. Vitality wyszło na pięciorundowe prowadzenie po stronie CT i dosyć szybko zapewniło sobie wygraną pierwszej połowy przy wyniku 7:2. Heroic w końcówce zdołało odrobić trzy punkty straty i zbliżyło się do rywali na 2 punkty, zwiastując nam ciekawą drugą część spotkania. Tą jednak Vitality również zaczęło w dobrym stylu, na start dokładając trzy punkty i zwiększając przewagę do pięciu oczek. Heroic starało się zniwelować straty, jednak finalnie im się to nie udało, a Vitality wygrało 13:8.

Druga mapa, Dust 2, była błyskawiczna. Vitality od samego początku dominowało rywali, nie pozwalając im dosłownie na nic. Heroic zdołało ugrać zaledwie dwa punkty w tym spotkaniu i dosyć szybko Vitality mogło cieszyć się z wygranej 13:2 i awansu do półfinałów IEM Dallas 2024.

TaZ lepszy od Neo w Dallas!

Po chwili przerwy czekał nas prawdziwy hit tego wieczoru – G2 kontra FaZe. Spotkanie rozpoczęło się na Dust 2, gdzie to FaZe zaliczyło lepszy start, wychodząc na prowadzenie 4:1. G2 jednak nie złożyło broni i zdołało zachować bezpieczną stratę do rywali, schodząc na przerwę z wynikiem 5:7. Po zmianie stron i przejściu do defensywy, TaZ i spółka pokazali kawał dobrego CS’a. G2 tylko raz skapitulowało przed ofensywą FaZe i wygrało osiem z dziewięciu rund, co dało im dosyć niespodziewaną wygraną 13:8.

Jednak jeszcze bardziej niespodziewane było to, co wydarzyło się na Nuke. Tam G2 dosłownie zmiotło FaZe z powierzchni ziemii, pozwalając Neo i spółce na wygranie zaledwie dwóch rund w całym spotkaniu. I w ten o to sposób to właśnie TaZ i spółka awansowali do półfinału, gdzie zmierzą się z 9Z!