Respawn.pl

Znamy wszystkich finalistów ECS S1 w Londynie

Autor: Sergiusz Lelakowski

Internetowa faza grupowa oraz dodatkowe playoffy Esports Championship Series Season 1 za nami, a więc pora przejść do turnieju głównego i wielkich emocji za sprawą najlepszych drużyn Counter-Strike: Global Offensive w Europie i Ameryce Północnej.

Przez kilka tygodni formacje rywalizowały ze sobą w jednej grupie o zwycięstwa i miejsce w czubie tabeli, które gwarantowało grę na finałach w Londynie (24-26 Czerwca). W Europie dwie czołowe lokaty zajęli gracze Astralis oraz G2 i to właśnie oni jako pierwsi zagwarantowali sobie grę na finałach.

Później dołączyli do nich reprezentanci Ninjas in Pyjamas oraz Fnatic, którzy w playoffach okazali się lepsi od FaZe Clan i Mousesports. Tym samym poznaliśmy czterech reprezentantów Starego Kontynentu.

W Ameryce Północnej zdecydowanym liderem okazało się Luminosity Gaming. Fallen i spółka wygrali wszystkie swoje spotkania. Równie świetnie zaprezentowało się Cloud9, które przegrało tylko mecz z LG.

ECS

W północno-amerykańskich playoffach o dwa wolne miejsca rywalizowały drużyny Team SoloMid, CLG, OpTic oraz Liquid. W drabince podwójnej eliminacji najlepiej poszło Team Liquid. Hiko z kolegami pierwsze wygrał z OpTic, a następnie z Counter Logic Gaming.

Drugi slot trafił do TSM, który w decydującym meczu dość pewnie ograł CLG 2 do 0.

Europa Ameryka Północna
Astralis Luminosity
G2 Cloud9
Fnatic Team Liquid
Ninjas in Pyjamas Team SoloMid