20 dni – tyle przetrwało South! Zespół MSL-a został rozwiązany

Fot. Stephanie Lindgren x DreamHack

20 dni – tyle istniał South, czyli zespół złożony ze znanych duńskich nazwisk. Wczoraj jego pomysłodawca poinformował o rozwiązaniu projektu, a każdy z graczy udał się w swoim kierunku!

Pod koniec lipca były prowadzący North, Mathias “MSL” Lauridsen, ogłosił esportowemu światu, że stworzył własny zespół CS:GO. “Postanowiłem stworzyć własną drużynę. Znalazłem już wszystkich zawodników i jest to dobra mieszanka talentu oraz doświadczenia. Szukamy organizacji z dużymi ambicjami. Podmioty zainteresowane niech skontaktują się ze mną na Twitterze lub poprzez maila: mattienn@sommer-online.dk.

25 sierpnia poznaliśmy oficjalny skład South. Znaleźli się w nim Frederik “Fessor” Sørensen, Philip “aizy” Aistrup, Jakob “JUGi” Hansen, Jesper “TENZKI” Plougmann oraz właśnie MSL. Wiele osób sądziło, że kolektyw ten na spokojnie wtargnie do czołowej 30. światowego rankingu HLTV. Niemniej Duńczycy od samego początku prezentowali się wręcz tragicznie. Obrazowały to m.in. liczne blamaże w kwalifikacjach do turniejów pokroju V4 Future Sports Festival czy Intel Extreme Masters Fall 2021. Zawiedli również na całej linii podczas drugiej edycji Malta Vibes Knockout Series, w której zajęli odległą 25/40. pozycję, ulegając akademii Spirit w etapie RO40.

Wczorajszego dnia Frederik “Fessor” Sørensen niespodziewanie rozstał się z drużyną. “Postanowiłem opuścić South, ponieważ nie czułem, że jest to dla mnie odpowiednie miejsce“. Kilka godzin później żywot projektu oficjalnie dobiegł końca. “Jestem z tego powodu bardzo smutny i rozczarowany. Wierzę, że wszyscy Ci gracze posiadają olbrzymi potencjał i życzę im wszystkiego najlepszego. Jestem otwarty na nowe oferty i szukam stabilnej organizacji. W razie pytań, proszę o kontrakt mailowy: mattienn@sommer-online.dk.” – napisał założyciel South, Mathias “MSL” Lauridsen, za pośrednictwem Twittera.

Skład South wyglądał następująco:
  •  Philip “aizy” Aistrup
  •  Jakob “JUGi” Hansen
  •  Jesper “TENZKI” Plougmann
  •  Frederik “Fessor” Sørensen
  •  Mathias “MSL” Lauridsen

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem