BIG ZASKAKUJE; Mantuu i spółka w finale BLAST Premier Fall Showdown

Kibice doczekali się niespodzianki w pierwszym półfinale BLAST Premier Showdown. BIG w składzie z Mateuszem “mantuu” Wiśniewskim niespodziewanie pokonali ENCE.

Niespodzianka! BIG wygrywa z ENCE w BLAST Premier Fall Showdown

Półfinały BLAST Premier Fall Showdown niespodziewanie zaczęły się dla kibiców. Już w pierwszym półfinale doczekaliśmy się niespodzianki, bo BIG pokonało faworyzowane ENCE. To jednak samo zwycięstwo nie jest takim zaskoczeniem, jakim jest styl.

BIG już od początku spotkania, jakie rozpoczęło się na Ancient dominowało swojego rywala. Idealnie ukazuje to wynik 10:3,  jaki widniał pod koniec pierwszej połowy. Ostatecznie ENCE zdołało zgarnąć dwa ostatnie punkty i zmniejszyć przewagę rywala do pięciu punktów. Po zmianie stron Ekipa Pawła “Dychy” Dychy przegrała pistoletówkę, lecz już w kolejnej rundzie niespodziewanie odpowiedziało rywalowi.  Wygrana runda eco na niepełnym wyposażeniu dała nadzieje kibicom ENCE, lecz nie na długo. Po zażegnaniu problemów finansowych, BIG wróciło do swojej dobrej gry i wygrało pierwszą mapę 16:9.

Chwila przerwy i zespoły przeniosły się na Anubisa, gdzie ponownie początek należał do BIG. Zespół Mateusza “mantuu” Wiśniewskiego prowadził aż pięć do zera. Dopiero wtedy ENCE zaczęło prowadzić wyrównaną walkę z rywalem, co przeniosło się jedynie na porażkę 6:9 po pierwsze połowie. Po zmianie stron sytuacja nieco się powtórzyła z pierwszej połowy, bo BIG wygrało tym razem cztery pierwsze rundy. Paweł “dycha” Dycha i spółka zaczęli pogoń za rywalem, ale starczyło im tylko siły do wyniku 10:13. Wtedy BIG już wykończyło rywala i wygrało drugą mapę 16:10, a cały mecz 2:0.

BIG vs ENCE – 2:0

• Ancient – 16:9
  • Anubis – 16:10

BLAST Premier Fall Showdown na ekrany powróci już jutro z drugim półfinałem. W nim zobaczymy G2 oraz Cloud9. Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Showdown są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata! Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego, a przygotuje ją zespół GX_Studio. Wraz z nim ekipę komentatorską stworzą Piotr “Duman” Dumanowski, Łukasz “Hermes” Pożyczek, Olaf “Szeregowy” Ostrowski oraz Kuba “Kubik” Kubiak.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!