Chiny jeszcze bardziej ograniczają możliwość grania w gry wideo!

fot.Wikipedia

Chiny znane są z dużych restrykcji, jeżeli chodzi o gry komputerowe. Jednak tamtejszy rząd postanowił jeszcze bardziej ograniczyć grę osobą poniżej osiemnastego roku życia. 

Chiny to kraj, w którym w granie gry jest mocno ograniczone przez tamtejsze władze. Od 2019 roku osoby poniżej osiemnastego roku życia mogły grać tylko 1,5h dziennie. Teraz dotychczasowe restrykcje zostały zmienione i o dziwo bardziej zaostrzone. Ma to oczywiście wszystko zapobiec rozpowszechnianiu się uzależnieniu od gier.

Według nowych przepisów dzieci poniżej osiemnastego roku życia będą mogły grać tylko trzy godziny tygodniowo. Dokładnie grać będą grać mogły w piątki, soboty, niedziele i święta tylko i wyłącznie między 20 a 21. Co ważne nadal nie jest potwierdzone, czy nowe restrykcje dotyczą gier offline czy tylko online. Cała sprawa jest jeszcze weryfikowana i swój finał powinna poznać niebawem.

Blokady na graczy mają zostać nałożone na poziomie konta i przy użyciu istniejącego systemu rejestracji nazwiska i przeciwdziałania nałogom. Co ciekawe osoby poniżej 16 roku życia w Chinach stanowią tylko 2,6% całego czasu, jakiego tamtejsi mieszkańcy poświęcają na grach wideo.

Powiązane posty

Kubota Pack w Farming Simulator 22!

Jak nie gotować na Twitchu – Streamerka wywołała pożar w kuchni podczas transmisji

Odbierz brytyjski czołg VI poziomu Cromwell B w World of Tanks na Steamie!