Cloud9 lepsze od Astralis w finale Brazy Party 2023

Ostatni turniej przed BLAST.tv Paris Major 2023 dobiegł końca. W finale Brazy Party 2023 to Cloud9 okazało się lepsze od Astralis, zwyciężając na decydującym Inferno. Zawodnicy amerykańskiej organizacji otrzymali nagrodę główną w postaci 133 tysięcy dolarów.

Pierwsza połowa Overpassa okazała się rozgrywać zdecydowanie po myśli Duńczyków, którzy zdołali zainkasować aż 10 rund w ataku. Po zmianie stron niewiele się zmieniło, ponieważ Astralis prędko doprowadziło do zwycięstwa, po drodze nie tracąc ani jednej rundy.

Vertigo nie było już dla nich łatwym zadaniem, ponieważ po wygranej pistoletówce, to Cloud9 przejęło inicjatywę już w drugiej rundzie. Mimo, że zawodnikom Astralis udało się w pewnym momencie odzyskać prowadzenie, to ich rywal skończył połowę z 9 rundami. Później można było zobaczyć dość sprawną drugą połowę dla drużyny Abaya ‘HObbita’ Khassenova, ponieważ w obronie stracili tylko jedną rundę.

Wyrównanie wyniku w mapach sprawiło, że wszystko musiało się rozegrać na decydującym Inferno. Tam nieco lepiej radził sobie zespół Cloud9, inkasując aż 9 punktów w ataku. Po zmianie stron ekipa Astralis wyrównała wynik (9:9), ale ich przeciwnicy nie pozwolili na objęcie prowadzenia. W dalszej części tej mapy to właśnie zawodnicy amerykańskiej organizacji dominowali, a próby Duńczyków zakończyły się na 12 punktach.