Respawn.pl

Co ciekawego działo się na Twitchu w 2022 roku? Sprawdzamy!

Autor: Michał Maćkowski

Niespodziewane, niebezpieczne czy śmieszne sytuacje miały miejsce na Twitchu w 2022 roku. Nie brakowało śmiechów, ale i strachu, który śledziły tysiące użytkowników na żywo. Sprawdźmy zatem, co ciekawego działo się platformie przez ostatnie dwanaście miesięcy. 

Rok 2022 już za nami, w którym nie brakowało nietypowych sytuacji na Twitchu. Największa platforma live-streamingu na świecie miała w ostatnich dwunastu miesiącach wiele ciekawy wydarzeń, o których mówił cały świat. Jedną z najciekawszych sytuacji na platformie może pochwalić się polski streamer aikoiemil, któremu ptak ukradł kanapkę. 

Ptak ukradł kanapkę aikoiemil na żywo!

W ostatnich dniach bardzo głośno zrobiło się o aikoiemil, polski streamer nadający z Japonii transmisje IRL otrzymał nagrodę na najlepszy pechowy moment. Polakowi mieszkającemu w Japonii ptak ukradł kanapkę, którą streamer aktualnie spożywał, siedząc na murku. O tej sytuacji mówi aktualnie cały świat, mimo że sytuacja ma już kilka miesięcy. Więcej o tym przeczytacie tutaj. 

aikoiemilBan izaka na Twitchu

Takiego obrotu spraw nie spodziewała się polska społeczność. Blokadę otrzymał Piotr “izak” Skowyrski, który za 2022 rok zostanie zapamiętany w dużej mierze, jako streamer najnowszej odsłony serii gier FIFA. Emocji na transmisji u Piotrka nigdy nie brakowało i ,,czasami” padały niecenzuralne słowa. Za jedno z nich Piotrek otrzymał blokadę od platformy. Więcej o blokadzie przeczytacie tutaj.

Izak

fot. facebook.com/izaktv

Kradzież telefonu, z którego nadawano transmisje na Twitchu

Bardzo głośno w świecie live-streamingu było o streamerce Elina, która transmitowała swoją wycieczkę z Włoch. Jednak w pewnym momencie transmisja została przerwana, ponieważ złodzieje, którzy podjechali do dziewczyny, wyrwali jej telefon z ręki, z którego nadawała na żywo. Cała sytuacja została oczywiście zarejestrowana na platformie. Więcej o tej sytuacji przeczytacie tutaj.

Twitchu

fot.Twitch/Elina

Rekord Twitcha pobity!

W 2022 roku nie zabrakło także pobicia rekordu Twitcha pod względem największej ilości widzów oglądających jedną transmisję w tym samym momencie. Udało się to dokonać hiszpańskiemu streamerowi Ibai Llanos, którego w jednym momencie oglądało ponad 2,9 miliona widzów. Więcej o rekordzie możecie przeczytać tutaj.

ibai

fot. Twitch

Jak nie gotować – pożar na transmisji!

Twitch to platforma prawie uniwersalna, możemy na niej znaleźć transmisję na prawie każdy temat. Oczywiście również o tematyce kulinarnej, która tym razem doczekała się nieco innego obrotu spraw. Mowa o pożarze wywołanym przez streamerkę podczas gotowania. Więcej o tej sytuacji przeczytacie tutaj.

Twitchu

fot.Twitch/Kjanecaron

Złamana szczęka i wizyta na pogotowiu

Gra na VR wymaga dużej ilości miejsca, o czym na pewno wiedzą posiadacze wirtualnej rzeczywistości. To jednak nie zawsze duża ilość miejsca uchroni nas przed kontuzją, o czym przekonał się włoski streamer Mekise. Włoch podczas gry złamał sobie szczękę, co skończyło się wizytą na pogotowiu. Więcej o tej sytuacji przeczytacie tutaj.

mekise

fot. twitch.tv/mekise

Streamer pobity podczas transmisji

Początkiem zeszłego roku większe zainteresowanie wzbudziły transmisje IRL, które do tej pory bardzo często oglądane są przez widzów. Jedna z transmisji miała jednak niebezpieczny przebieg, bo streamer o nicku CashMeow został pobity, kiedy to nadawał na żywo. Więcej o tej sytuacji przeczytacie tutaj.

CashMeow

fot. twitch.tv/cashmeow