coldzera: “olofmeister nie chce zostać w FaZe, ponieważ chce przejść na emeryturę”

Fot. Helena Kristiansson x ESL

Marcelo “coldzera” David w rozmowie dla “Flow Podcast” ujawnił parę smaczków, dotyczących przyszłości FaZe Clanu. Wspomniał m.in. o karierze olofmeistera!

Trzeba przyznać, że rok 2020 był prawdziwą karuzelą dla FaZe Clanu. W styczniu europejska formacja zakwalifikowała się do IEM Katowice 2020, a następnie zwyciężyła wiosenną odsłonę BLAST Premier Regular Season. Pierwsze zmiany w zespole miały miejsce pod koniec maja, bowiem wtedy olofmeister ogłosił przerwę od profesjonalnej gry. Powód? Kiepskie wyniki indywidualne, wypalenie zawodowe oraz problemy zdrowotne. Szwedzkiego weterana zastąpił młody i rokujący talent – Aurimas “Bymas” Pipiras, który nie umiał odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Pewnie dlatego, że nagle został rzucony na głęboką wodę i musiał wejść w buty żywej legendy. 10 sierpnia 17-letni Litwin dołączył do mousesports, a lukę w składzie załatał Markus “Kjaerbye” Kjaerbye. Po tej zmianie FaZe Clan zwyciężyło IEM New York, a wszystko zmierzało w dobrym kierunku… do pewnego czasu. Pod koniec października gwiazda zespołu – Nikola “NiKo” Kovać został wykupiony przez G2 Esports. W ten sam dzień do aktywnej gry powrócił olofmeister, ale tylko jako zmiennik. Od tego czasu FaZe notuje na swoim koncie tragiczne wyniki, a kolejne roszady są nieuniknione.

Przejdźmy teraz do wywiadu z coldzerą. 26-latek zwrócił uwagę, że w przeciągu 2020 roku w drużynie nastąpiło zbyt wiele zmian kadrowych. “Naszym najważniejszym krokiem jest zatrudnienie nowego prowadzącego i psychologa. Naprawdę potrzebujemy nowego lidera, aby poukładał naszą grę, a każdy gracz (w tym ja) wróci na swoją ulubioną pozycję. Olofmeister nie chce zostać, ponieważ chce przejść na esportową emeryturę” – powiedział Brazylijczyk. Na końcu podcastu Marcelo dodał, że najlepszymi prowadzącymi na świecie są Finn “karrigan” Andersen, Lukas “gla1ve” Rossander oraz Gabriel “FalleN” Toledo. W sieci pojawiły się plotki, że to ten pierwszy zwiąże się z FaZe Clanem, po wygaśnięciu kontraktu z mousesports. Z kolei FalleN ma zastąpić Russela “Twistzza” Van Dulkena w Teamie Liquid.

Anglojęzyczny podcast z udziałem coldzery dostępny jest na kanale YouTube – Flow Podcast. 

Powiązane posty

Dycha i hades zagrają dziś o półfinał Majora

PGL Major: Wielkie marzenie karrigana coraz bliżej spełnienia

HONORIS rozpoczyna przebudowę składu CS:GO! mouz na rezerwie