Dominacja trwa! Gambit wygrywa wiosenną edycję BLAST Premier

Gambit Esports (sh1ro, Hobbit, nafany, interz, Ax1Le)

Nikt nie potrafi powstrzymać wielkiego Gambit, które zdobyło kolejne trofeum do swojej kolekcji. Tym razem rosyjska formacja z kazachstańskim pierwiastkiem wygrała wiosenną edycję BLAST Premier i zgarnęła 225 000$ oraz bilet na BLAST Premier World Final 2021.

Czapki z głów przed zawodnikami Gambit, którzy kontynuują swoją dominację na światowej scenie. Wiosenne finały BLAST Premier nie przyniosły nam przełamania i nikt dosłownie nie potrafił zatrzymać ciągle rozpędzonych zawodników rosyjskiej organizacji!

W finale próbowali tego dokonać gracze Natus Vincere, którym udało się dzisiaj pokonać G2 i zameldować się w wielkim finale. Tam oczywiście czekali na nich gracze Gambit, którzy co ciekawe zrzucili NaVi do dolnej drabinki dzień wcześniej. Rosyjsko-ukraińska formacja chciała się zrewanżować, lecz po prostu było to niemożliwe, bowiem gra ekipy Abaya “Hobbita” Khasenova była dzisiaj rewelacyjna. Najpierw reprezentanci Gambit  fantastycznie rozpoczęli rywalizację na Duście 2, gdzie pierwszą połowę wygrali 10:5. Po zmianie stron pojawiło się trochę problemów, lecz ostatecznie udało się zamknąć planszę rezultatem 16:12.

Na drugiej mapie lepszy początek zanotowało Natus Vincere, bowiem wygrało pistoletówkę i kolejne dwie rundy. Wtedy jednak do gry znowu zawitali gracze Gambit, którzy po chwili wygrywali już 6:3. Jeszcze w pierwszej połowie zespołowi Aleksandra “s1mple” Kostylieva udało się wrócić i przegrywać przed zmianą stron tylko jednym punktem. Druga połowa na starcie przyniosła nam znowu bardzo dobrą grę reprezentantów Gambit, którzy cały czas kontrolowali rywalizację i wygrali drugą mapę 16:11, a cały mecz 2:0.

Gambit vs Natus Vincere – 2:0

• Dust – 16:12
  • Mirage – 16:11

Za zwycięstwo w wiosennej edycji BLAST Premier Gambit otrzymało 225 000$ i miejsce na światowych finałach, które odbędą się pod koniec tego roku.