Eden Arena Malta Vibes 4: Izako Boars żegna się z rozgrywkami

No niestety, ale pierwsza przygoda Izako Boars z cyklem Eden Arena Malta Vibes dobiegła końca. Dziki dwukrotnie musiał uznać wyższość Na’Vi Junior, które wyeliminowało ich z rozgrywek!

Ahh… ta akademia Natus Vincere. Podopieczni Piotra “Izaka” Skowyrskiego w pierwszym pojedynku zostali zdominowani przez wschodnioeuropejską formację wynikiem 16-2. Później TOAO i spółka po morderczej batalii pokonali bałkańskie lvlUP, a w meczu decydującym ponownie trafili na wychowanków Amirana “amiego” Rekhviashiviliego. Po dwóch jednostronnych mapach to właśnie drużyna z regionu CIS wyszła zwycięskim krokiem, wyrzucając popularne Dziki za burtę czwartego tygodnia Eden Arena Malta Vibes.

W grze o 25 tysięcy dolarów zostały dwa nadwiślańskie zespoły – Illuminar i AVEZ, które toczą bój w play-offach turnieju. Illuminar podejmuje obecnie francuskie LDLC, a Ośmiornice o 19:00 stawią czoło kazachskiemu Syman Gaming.

🇵🇱 Izako Boars 2-0 lvlUP 🇷🇸

Vertigo (16:12)

Nasza rodzima formacja doskonale rozpoczęła zmagania na Vertigo, ponieważ szybko objęła przewagę 3-0. Później jednak Serbowie odebrali pałeczkę i wyszli na prowadzenie, kończąc pierwszą połowę z ośmioma oczkami na koncie. Druga połowa totalnie wymknęła się z pod kontroli bałkańskiej ekipy, która nie umiała wykorzystać swojej przewagi. Zespół EXUSA szybko dogonił rywali i zabezpieczył batalię na Vertigo wynikiem 16-12.

Nuke (22:19)

Cóż można powiedzieć o przebiegu pierwszej połowy na Nuke’u. Rozpoczęła się w identyczny sposób, jak miało to miejsce na poprzedniej mapie. Początkowa przewaga Dzików napawała optymizmem, jednak Impulse i spółka znów zdobyli kilka cennych rund, jednak w tym przypadku nie zdążyli dogonić oponentów. Po zmianie stron to bałkańska formacja górowała nad podopiecznymi Izaka i Hypera, a przebieg spotkania kompletnie wymknął się spod kontroli Polaków. Serbsko-macedoński zespół doprowadził do rozegrania dogrywki, która finalnie po zaciętym boju zakończyła się na korzyść Izako Boars, które zwyciężyło Nuke’a wynikiem 22-19.

🇺🇦 Na’Vi Junior 2-0 Izako Boars 🇵🇱

Dust 2 (16:6)

Cóż można powiedzieć o tym spotkaniu? Po prostu pogrom ze strony ukraińskich zawodników. Wschodnioeuropejski zespół wysunął się na prowadzenie i zdominował naszych rodaków w pierwszej połowie 11-4. Po zmianie stron również akademia Natus Vincere pozamiatała. Jak widać młodym, utalentowanym graczom niestraszne są Dziki. Wychowankowie amiego zabezpieczyło Dusta 2 wynikiem 16-6.

Overpass (16:4)

Gorzej nie mogło być… a jednak. Ukraińsko-rosyjska formacja po raz kolejny była poza zasięgiem nadwiślańskiej ekipy, która w pierwszej połowie zdołała zwyciężyć tylko trzy rundy. Po zmianie stron reprezentantom Izako Boars udało się zdobyć tylko jedno oczko i po raz kolejny musieli ponieść bolesną klęskę. Juniorzy Na’Vi zabezpieczyli zmagania na Vertigo wynikiem 16-4 i wyrzucili popularne Dziki za burtę rozgrywek. Warto również dodać, że niesamowite spotkanie zaliczył Eugene “Aunkere” Karyat, który zabił 50 rywali, ginąc przy tym 21 razy. Średni rating Rosjanina wyniósł 1.95, co jest fenomenalnym rezultatem.