ELEAGUE Major 2018: Niespodzianka! AVANGAR eliminuje Flipsid3

Chyba nikt się nie spodziewał, że “nowicjusz” ogra “starego wygę”. Stały bywalec turniejów od Valve – Flipsid3 kończy rywalizacje ELEAGUE Major 2018 na fazie kwalifikacyjnej i jedzie do domu.

Mimo że faworytem pojedynku było Flipsid3, to AVANGAR lepiej zaczęło – zdobywając trzy rundy, zmusili ekipę “B1ad3″ do grania eco. Nowicjusze mocno zaskoczyli starych wyjadaczy, dlatego udało im się zrobić 7:0. Jednakże wszystko ma swój koniec i tak Flipsid3 pod koniec połowy się obudziło i zaczęło gonić przeciwnika, który mocno wyskoczył z wynikiem. Finalnie pierwsza połowa “pociągów” zakończyła się czterema rundami dla “zielonej” brygady. Dało się zauważyć, że przez presję, którą nałożył “dimasick” i spółka, Flipsid3 nie mogło się odnaleźć. Nawet po wygraniu drugich pistoletów, nie dali rady prowadzić “winstreaka”. AVANGAR jeszcze bardziej zaczęło odjeżdżać z wynikiem, wszelki opór był niszczony, a ekipa legendy – “markeloffa” zaczęła popełniać coraz większe błędy – grali bez jakiekolwiek motywacji i tak też przegrali.

Na wyróżnienie zasługuje osiemnastoletni Timur “buster” Tulepov, który wykręcił 25 kili, mając przy tym jedynie 10 śmierci.

AVANGAR  16:7 Flipsid3  (Train)

W następnym meczu Cloud9 podejmować będzie mousesports. Szczegółowe informacje, wyniki, a także harmonogram ELEAGUE Major Boston 2018 znajdziecie w naszej sekcji ELEAGUE Major by STS.