ENCE spada do dolnej drabinki zamkniętych kwalifikacji do IEM Dallas

Tuż przed Majorem w Kopenhadze, zawodnicy ENCE próbowali dziś swoich sił w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Dallas 2024. Po wygranej nad Metizport, polska formacja musiała uznać wyższość HEROIC po decydującym Overpassie.

Jako pierwszy został rozegrany Ancient, który padł wyborem ekipy HEROIC. Sytuacja prezentowała się dla nich obiecująco, ponieważ w ataku konsekwentnie sięgali po rundy, zaś przed zmianą stron w tabeli widniało 7:5. Mimo  walki ENCE w drugiej połowie, to ekipa przeciwna dokończyła robotę w CT, nie dopuszczając do dogrywki.

Zawodnicy ENCE dobrze weszli w spotkanie na Nuke, gdzie zdołali wygrywać aż 6 razy z rzędu w ofensywie, co było dobrą zaliczką na stronę broniącą. Polska formacja szybko odjechała z wynikiem w CT, aczkolwiek rywale nadal walczyli. Wszystko jednak zakończyło się na 10 punkcie i można było przenieść się na mapę decydującą.

Pistoletówka na Overpassie trafiła do podopiecznych Jakuba “kuben” Gurczyńskiego, ale to jeden z niewielu pozytywnych akcentów w pierwszej połowie. Zawodnicy HEROIC okazali się znacznie lepsi jako terroryści, kończąc połowę z aż 8 zdobytymi punktami. Nadzieję dla Polaków dała wygrana w rundzie pistoletowej. Ekipa przeciwna szybko przypomniała jednak kto jest tutaj lepszy, odpowiadając w rundzie kolejnej, by dokończyć spotkanie gładkim 13:5.

ENCE 12 HEROIC
Ancient 11:13 — Nuke 13:10 — Overpass 5:13

Kolejny mecz ENCE w ramach zamkniętych kwalifikacji do IEM Dallas 2024 zaplanowany jest na wtorek o godzinie 15:30, natomiast ich zawodnikiem będzie drużyna B8.