Eternal Fire zwycięzcą finałów CCT Central Europe na Malcie

Trzy mapy i dogrywka na decydującym Vertigo były potrzebne, by wyłonić zwycięzcę lanowych finałów CCT Central Europe Malta Finals 1. Eternal Fire pokonuje Bad News Eagles wynikiem 2-1, inkasując sumę 50 000 dolarów.

Overpass oznaczał dość duże problemy Bad News Eagles w defensywie przeciwko dobrym atakom ze strony Eternal Fire. Dziesięć punktów, a następnie wygrana pistoletówka tureckiej ekipy szybko zbliżyły ich do czternastego punktu (14:5). Później można było zobaczyć mały comeback ze strony rywali, aczkolwiek ich starania zakończyły się na dwunastu punktach.

Odwrócenie ról zobaczyć można było na Mirage, gdzie Bad News Eagles zaprezentowało dobrą pierwszą połówkę, inkasując dziesięć rund jako CT. Dwie wygrane pistoletówki przez zawodników BNE sprawiły, że reszta tej mapy była dla nich formalnością.

Dobry wynik na decydującej mapie ponownie zaliczyli podopieczni Jonatana “Devilwalka” Lundberga (5:1 CT). Szybko jednak odwinęli się ich przeciwnicy, zgarniając kilka rund z rzędu jako terroryści, końcowo wyprzedzając ich o jeden punkt przed zmianą stron. Kluczowy punkt dla swojego zespołu dał Yasin ‘xfl0ud’ Koç, dokonując ninja defuse’a w sytuacji 1v3 na B, co wyrównało wynik na 11:11. Pomimo tego, obie drużyny zdobywały runda po rundzie, ale to BNE jako pierwsze zainkasowało piętnasty punkt. Nie obyło się bez dogrywki, a wszystko dzięki multifragom ze strony tureckich zawodników. Tam ciut lepsi okazali się zawodnicy Eternal Fire, którzy zdołali zakończyć spotkanie w ataku.