ex-Virtus.pro przegrywa z Hard Legion

Nie będzie play-offów United Masters League Season 2 dla ex-Virtus.pro. Polacy w ostatnim meczu fazy grupowej przegrali 0:2 z Hard Legion i tym samym kończą swój udział w tym turnieju.

Decydujący mecz fazy grupowej rozpoczął się na Overpassie, mapę tę wybrał Hard Legion. Rosjanie zaczęli od mocnego uderzenia – wygrania sześciu rund z rzędu. Polacy przełamali tę serię tylko na moment, po czym znowu Hard Legion rozpoczął wygrywanie, prowadząc już 9:1. Tylko całkiem niezła końcówka pierwszej połowy uratowała ex-Virtus.pro przed kompromitacją, bowiem Snax i spółka do przerwy przegrywali 5:10. Po zmianie stron udało się nawet wygrać pistoletówkę jako terroryści, dzięki czemu można było mieć nadzieję na come-back. Niestety Hard Legion szybko zweryfikował tę utopię – wygrał sześć rund z rzędu i zakończył Overpassa wynikiem 16:6. Wśród polskiego składu ciężko było kogokolwiek wyróżnić. Po stronie Hard Legionu zaś niesamowity mecz zagrał Semyon “kinqie” Lisitsyn – bilans 29:14 i olbrzymi rating 2.01.

Drugą mapą był Mirage. Niestety i tu od początku wszystko układało się nie pomyśli Polaków. Hard Legion ponownie dobrze wszedł w mecz i wygrał pięć rund z rzędu. ex-Virtus.pro na szczęście zdołało się otrząsnąć, uszczelnić defensywę i w rezultacie wygrać pierwszą połowę 8:7. Po zmianie stron scenariusz z Overpassa niestety się powtórzył – Polacy wygrali pistoletówkę, ale przegrywali seryjnie kolejne rundy. Okazało się, że Rosjanie są o wiele lepsi w defensywie i ostatecznie wygrali 16:10. Ponownie katem Polaków był niezawodny kinqie – tym razem ustrzelił 28 rywali. Po stronie ex-Virtus.pro zabrakło zdecydowanie MICHA – gracz, który był najlepszy na Overpassie, na Mirage’u zdobył zaledwie 9 fragów. Tym samym polski skład pożegnał się z United Masters League Season 2. Przypomnijmy, że w fazie play-off posiadamy już dwóch przedstawicieli – ARCY i Illuminar.

ex-Virtus.pro 0:2 Hard Legion – Overpass 6:16, Mirage 10:16