Faza grupowa ESL Pro League dobiegła końca! Kto powalczy o trofeum?

Fot. ESL

Po trzech tygodniach zmagań fazy grupowej wreszcie możemy przejść do jej podsumowania. Wczoraj ujrzeliśmy ostatnie wyjaśnienia grupy D i tym samym już za kilka dni walka o tytuł wkroczy w decydującą fazę. 

To były długie rozgrywki fazy grupowej, ale w końcu możemy mówić o ich zakończeniu. Z 24 formacji, które zaczynały czternasty sezon ESL Pro League, na placu boju została tylko połowa, a więc dwanaście. Najlepszą piątkę poznamy już w nadchodzącą niedzielę. 

Ostatnie potyczki grupy D rozpoczęliśmy od bardzo przemawiającego zwycięstwa Entropiq nad TeamemOne. Ekipa z regionu CIS przejechała się po swoim oponencie. Spotkanie zakończyło się w mgnieniu oka, bo osiemnasty zespół świata wygrał najpierw na Mirage’u 16:6, a na Duście do pięciu. Ten triumf jednak na nic się nie przydał, ponieważ Igor “Forester” Bezotecheskiy i jego koledzy zajęli czwarte miejsce w grupie, które nie jest jednak premiowane awansem do dalszego etapu zawodów. 

O niespodziance mogliśmy mówić w kontekście drugiego spotkania, ponieważ Gambit Esports uległo NiP-owi. Wicelider rankingu HLTV odniósł pierwszą porażkę w bieżących rozgrywkach po tym, jak uległ na Ancient 12:16 oraz jeszcze gładziej na Inferno, bo 6:16. W końcowym rozrachunku Abay “Hobbit” Khasenov i jego koledzy zajęli pierwsze miejsce, przez co play-offy rozpoczną od ćwierćfinału.

Pełnej serii uświadczyliśmy dopiero w meczu FURII oraz Teamu Liquid. Po bardzo szybkim zwycięstwie organizacji zza oceanu na Inferno (16:4) trudno było oczekiwać czegoś więcej od FURII w dalszej części tego pojedynku. A jednak! Formacja z kraju kawy zgarnęła Nuke’a, ale może sobie pluć w twarz za Mirage’a, na którym wygrała 15:11, a przegrała go w dogrywce 17:19. Porażka dla FURII jest o tyle bolesna, że zajęła ona piąte miejsce w grupie, przez co zakończyła swoją przygodę z turniejem. 

Niedzielne wyniki ESL Pro League prezentują się następująco:

Entropiq 2:0 TeamOne – Mirage 16:6, Dust2 16:5

Gambit Esports 0:2 Ninjas in Pyjamas – Ancient 12:16, Inferno 6:16

FURIA 1:2 Team Liquid – Inferno 4:16, Nuke 16:10, Mirage 17:19

Klasyfikacja końcowa grupy D prezentuje się następująco:
  1. Gambit Esports (4 zwycięstwa, 12 punktów) 
  2. Team Liquid (4 zwycięstwa, 12 punktów) 
  3. Ninjas in Pyjamas (3 zwycięstwa, 9 punktów) 
  4. Entropiq (2 zwycięstwa, 6 punktów) 
  5. FURIA (2 zwycięstwa, 6 punktów) 
  6. TeamOne (0 zwycięstw, 0 punktów) 

W walce o tytuł czternastego sezonu EPL-a z grupy D ujrzymy Gambit Esports, Team Liquid oraz Ninjas in Pyjamas. Wznowienie zawodów będzie miało miejsce już jutro, kiedy to Complexity zmierzy się z Teamem Vitality, a mousesports spotka się z Ninjas in Pyjamas. 

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem