Faza zasadnicza ESL Mistrzostw Polski zakończona! HONORIS na samym tronie

fot. GG League / Maciej Kołek

Główna część jesiennych ESL Mistrzostw Polski dobiegła końca. Poznaliśmy spadkowiczów, a także te formacje, które w ramach fazy zasadniczej poradziły sobie najlepiej. Rozgrywki na samym końcu zakończyło HONORIS, które przyjedzie do Katowic na LAN-owe finały.

Wtorek dostarczył nam naprawdę wielu spotkań w ramach ESL Mistrzostw Polski. Nie ma się jednak czemu dziwić. To wszystko spowodowane było przełożonymi starciami. Największe powody do zadowolenia ma HONORIS oraz Anonymo Esports. To za sprawą tego, że te dwie ekipy są już pewne występu w Katowicach na LAN-owych finałach. 

Zatem rozpocznijmy od organizacji Filipa “NEO” Kubskiego oraz Wiktora “TaZa” Wojtasa. Osiemdziesiąta siła świata bez żadnych problemów poradziła sobie z MAD DOG’S PACT triumfując najpierw na Nuke’u do ośmiu, a później na Vertigo do siedmiu. HONORIS rozgrywało jeszcze jeden dwumecz, a mowa tu o tym z Dolej Miodu. Na Nuke’u doszło do remisu, przez co obie formacje do tabeli dopisały po jednym punkcie. Tak wyrównanie nie było za to na Inferno, wszak obecny mistrz Polski przejechał się po DM, triumfując 16:2. Oznacza to zatem, że HONORIS zajęło pierwsze miejsce w fazie zasadniczej, a Dolej Miodu pożegnało się z rozgrywkami, jednocześnie z nich spadając.

Anonymo Esports również jest pewne udziału w Katowicach, a to dlatego, że uplasowało się na drugiej pozycji. “Anonimowi” dwukrotnie pokonali Team ESCA Gaming rezultatem 16:6 kolejno na Ancient oraz Vertigo. Janusz “Snax” Pogorzelski i jego koledzy w ostateczności na swoim koncie zgromadzili 39 punktów, a więc o pięć mniej od lidera. Zadowolona może być jeszcze Wisła All iN! Games Kraków wraz z Ungentium, ponieważ są to odpowiednio trzecia i czwarta formacja w notowaniu. Biała Gwiazda pokonała wczoraj M1 EDEN na Nuke’u i na Inferno. 

Faza play-off na czterech drużynach jednak się nie kończy, ponieważ w etapie pucharowym wezmą udział jeszcze ekipy z miejsc 5-8. Są nimi: Team ESCA Gaming, M1 EDEN, MAD DOG’S PACT oraz Tarczyński Protein Team. Te formacje przygodę rozpoczną od dolnej drabinki, co oznacza, że nie mogą sobie pozwolić na potknięcia, wszak te skutkować będą odpadnięciem z turnieju. Wspomnieliśmy o jednym ze spadkowiczów, którym jest Dolej Miodu. Przypomnijmy, że drugim jest The Lycans. 

Wtorkowe wyniki ESL Mistrzostw Polski prezentują się następująco:

HONORIS 1:0 MAD DOG’S PACT – Nuke 16:8

MAD DOG’S PACT 0:1 HONORIS – Vertigo 7:16

Dolej Miodu 1:1 The Lycans – Nuke 15:15

The Lycans 0:1 Dolej Miodu – Overpass 13:16

M1 EDEN 0:1 MAD DOG’S PACT – Nuke 6:16

MAD DOG’S PACT 0:1 M1 EDEN – Inferno 14:16

Anonymo Esports 1:0 Team ESCA Gaming – Ancient 16:6

Team ESCA Gaming 0:1 Anonymo Esports – Vertigo 6:16

Wisła All iN! Games Kraków 1:0 M1 EDEN – Nuke 16:5

M1 EDEN 0:1 Wisła All iN! Games Kraków – Inferno 8:16

HONORIS 1:1 Dolej Miodu – Nuke 15:15

Dolej Miodu 0:1 HONORIS – Inferno 2:16

Końcowa tabela fazy zasadniczej ESL MP prezentuje się następująco:

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!