Festiwal spotkań w ostatnim dniu fazy zasadniczej ESL Mistrzostw Polski

fot. Maciej Kołek x Anonymo Esports

Nie da się ukryć, że dziś wszyscy żyją Majorem. Nie ma się czemu dziwić – najważniejsze zmagania wspierane przez samo Valve wracają po dwóch latach. Nie zapominamy jednak o ESL Mistrzostwach Polski, wszak dzisiaj ujrzymy ostatnie spotkania w ramach fazy zasadniczej.

Faza play-off jesiennych ESL Mistrzostw Polski jest już na horyzoncie. Wtorek jest drugim dniem ostatniej, czyli dziewiątej kolejki. Fani polskiego Counter-Strike’a mogą śmiało traktować dzisiejszy dzień jako jedno wielkie święto. Łącznie ujrzymy dziś dwanaście spotkań, z czego po dwie mapy na godzinę.

Ostateczne rozstrzygnięcia rozpoczną się o godzinie 15:30. Wówczas HONORIS zmierzy się z MAD DOG’S PACT. Wiktor “TaZ” Wojtas i jego koledzy mają naprawdę wielkie szanse na objęcie fotela lidera, wszak aktualnie zajmują drugą pozycję i tracą jedynie punkt do pierwszego Ungentium, z którym zresztą wczoraj wygrali. Natomiast gracze Vincenta “vinSa” Jozefiaka jeśli myślą o utrzymaniu, to powinni urwać dziś punkty rozpędzonemu mistrzowi Polski. PACT jest na ósmym miejscu i ma piętnaście oczek. Warto z tego miejsca rzec, że dziewiąte Dolej Miodu ma 13 punktów, a siódmy Tarczyński Protein Team szesnaście. A to oznacza, że do samego końca nikt nie może być pewny pozostania w turnieju.

Równocześnie rozgrywać się będą zawody pomiędzy Dolej Miodu i The Lycans. Jest to bezpośrednie starcie aktualnych spadkowiczów. Ta druga formacja jednak jest już pewna spadku, a to za sprawą jedynie sześciu oczek po szesnaście punktów. Patryk “ponczek” Wites i jego koledzy wciąż walczą o to, by w przyszłym sezonie walczyć o tytuł mistrza Polski. DM po czternastu starciach ma trzynaście oczek i wszystko wskazuje na to, że zasób ten dzisiaj ulegnie powiększeniu.

Chwili na odpoczynek nie będą mieli Paweł “reatz” Jańczak i jego koledzy, którzy ledwo co po starciu z HONORIS zagrają z M1 EDEN. Tym samym PACT dogra wszystkie zaległe spotkania i już dziś dowiemy się – czy się utrzyma. Łatwo jednak nie będzie, ponieważ Szymon “Crityourface” Pluta i spółka radzą sobie po prostu dobrze. Czternaście lokacji oraz szesnaście oczek doskonale to obrazuje. Trudno wyłonić tę formację, która sięgnie po triumf, ale podział punktów raczej nikogo by nie zaskoczył.

Sam szczyt bezsprzecznie będzie chciało zawojować jeszcze Anonymo Esports, które zagra dziś z Teamem ESCA Gaming. “Anonimowi” wczoraj nawet się nie zmęczyli, ponieważ w pojedynku z Dolej Miodu otrzymali walkowera, a następnie roznieśli przeciwników 16:2. ESCA jest dokładnie w samym środku tabeli, a więc na piątej lokacie. Kacper “darko” Ściera wraz z kumplami gromadzą 29 oczek i będzie to ich ostatni dwumecz w fazie zasadniczej. W przypadku zwycięstwa Anonymo za komplet i ewentualnego potknięcia HONORIS – pierwsze usytuowanie należeć będzie właśnie do graczy Adriana “IMD” Piepera.

Ponadto naszym oczom ukażą się jeszcze mecze Dolej Miodu z HONORIS, a także Wisły All iN! Games Kraków z M1 EDEN.

Harmonogram wtorkowych spotkań w ramach 9. kolejki ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

15:30 | HONORIS vs. MAD DOG’S PACT – Nuke

15:30 | Dolej Miodu vs. The Lycans – Nuke

16:45 | MAD DOG’S PACT vs. HONORIS – Vertigo

16:45 | The Lycans vs. Dolej Miodu – Overpass

18:00 | M1 EDEN vs. MAD DOG’S PACT – Nuke

18:00 | Anonymo Esports vs. Team ESCA Gaming – Ancient

19:15 | MAD DOG’S PACT vs. M1 EDEN – Inferno

19:15 | Team ESCA Gaming vs. Anonymo Esports – Vertigo

20:30 | Dolej Miodu vs. HONORIS – Nuke

20:30 | Wisła All IN! Games Kraków vs. M1 EDEN – Nuke

21:45 | HONORIS vs. Dolej Miodu – Vertigo

21:45 | M1 EDEN vs. Wisła All iN! Games Kraków – Inferno

Wszystkie te spotkania, oczywiście wraz z polskim komentarzem będzie mogli oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska na Twitchu. Dostaniecie się do niego klikając ten odnośnik.

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!