Fortnite pojawi się na WeGame, czyli chińskim Steamie!

Firma Tencent poinformowała, że na ich platformie WeGame pojawi się gra od Epic Games, czyli Fortnite. Zgodnie z informacją zamieszczoną na Twitterze miałoby to miejsce 24 lipca 2018 roku.

Tencent to międzynarodowa korporacja technologiczna i inwestycyjno-holdingowa. Jest to chiński gigant, który zarabia miliard dolarów więcej od EA, Ubisoft czy Blizzarda (łącznie). Dodatkowo jest właścicielem studia Riot oraz ma udziały w firmie Bluehole. Dodatkowo planuje wprowadzić na zachodnie rynki swoją platformę a.la. steam – WeGame. Co więcej, Tencent posiada 40% udziałów w firmie Epic Games.

Na twitterze firmy Tencent nie podano zbyt wielu informacji poza widoczną datą i potwierdzeniem, że mowa o Fortnite. Niektórzy fani doszli do wniosku, że chodzi o urządzenia mobilne (android). Dlaczego? Dlatego, że w Chinach nie ma Google Play Store, więc Tencent musiałby sobie poradzić z dystrybucją gry, a w tym jest najlepszy zerkając na sukces PUBG Mobile. Warto też wspomnieć, że dotyczy to również wersji na PC. Na rynku chińskim nie istnieje Steam, tylko WeGame (chińska wersja Steama), która prężnie się rozwija.

Z drugiej strony, wersja na komputery PC została ogłoszona kilka miesięcy temu, gdy Epic Games poinformował o inwestycjach w wysokości 15 300 000 dolarów na rynku chińskim. Z czego część ma zostać przeznaczona na rozwój sceny esportowej w Chinach. Jeśli tak się stanie będzie to  oznaczać, że chińscy gracze będą mieli swoje własne serwery, co prawdopodobnie pomoże Epic Games unikać problemów, które PUBG miał z powodu szalejących hakerów.

Zaznaczę, że na oficjalnych mediach społecznościowych Fortnite oraz Epic Games brak jakiejkolwiek wzmianki o chińskiej wersji gry. Obecnie wszystko skupione jest wokół piątego sezonu, który rozpocznie się już jutro tj. 12 lipca 2018 roku.

 

 

 

 

Powiązane posty

Fortnite bez budowania! Przełomowa aktualizacja spowodowała powrót graczy

Najchętniej wykorzystywane przedmioty kosmetyczne w Fortnite!

Ruszaj na szaloną przygodę w Fortnite – startuje DV1 Fortnite Cup!