Grupa C ESL Pro League dobiegła końca. Kogo ujrzymy w play-offach?

Fot. FragLider

Przedostatnia grupa czternastego sezonu ESL Pro League dobiegła końca. Nie można nie powiedzieć, że ta grupa nas nie interesowała, bo jak najbardziej interesowała. Występował w niej przecież Michał “MICHU” Müller wraz z Evil Geniuses, którzy jednak nie uzyskali dobrego rezultatu. 

Wtorek był ostatnią nadzieją na odniesienie pierwszego, honorowego zwycięstwa przez MICHA i EG. W praktyce tak się jednak nie stało, ale trzeba przyznać, że organizacja z Ameryki nie była w stanie zbyt wiele zdziałać. Najpierw przegrała Nuke’a do jedenastu. Zdecydowanie większy niedosyt pozostaje po Inferno, a to za sprawą tego, że fnatic prowadzili się 13:6, ale ujrzeliśmy na tablicy wyników remis 14:14. Jak na złość szwedzko-brytyjski kolektyw wygrał dwie ostatnie odsłony i tym samym całe spotkanie 2:0.

Natus Vincere odniosło czwarte zwycięstwo w grupie C, co przełożyło się na pierwsze miejsce. Ekipa z regionu CIS 2:0 wygrała z FaZe Clanem. I o ile na pierwszej lokacji, jaką było Inferno, możemy powiedzieć, że była to łatwizna, bo wynik to 16:7, tak Nuke’a mogli zgarnąć Olof “olofmeister” Kajbjer i jego kompani. Co prawda Na’Vi w pewnym momencie tej areny prowadziła 14:12, ale niewiele brakło, byśmy ujrzeli trzecią mapę. FaZe miało bowiem jeden punkt meczowy, ale go nie wykorzystało, przez co doszło do dogrywki. W niej swoją wyższość udowodnił rosyjsko-ukraiński kolektyw, któremu dane było triumfować 19:17. 

Najwięcej działo się w potyczce przeciwko BIG a mousesports. To właśnie w niej doszło do pełnej serii. Prowadzenie objęły “Myszy”, a to za sprawą wiktorii na Nuke’u 16:12. Organizacja z Niemiec nie złożyła szybko broni i zrewanżowała się na Duście, wygrywając go 16:7. O końcowym zwycięstwie przesądził Mirage, a na nim lepsze było mouz.

Realia są takie, że w grupie C najlepsze okazało się Natus Vincere i to też ten zespół awansował do ćwierćfinału turnieju. Na drugiej oraz trzeciej lokacji uplasowało się mousesports oraz fnatic. Oznacza to, że te formacje rozpoczną play-offy czternastego sezonu ESL Pro League od pierwszej rundy.

Wtorkowe wyniki ESL Pro League prezentują się następująco:

Evil Geniuses 0:2 fnatic – Nuke 11:16, Inferno 14:16

Natus Vincere 2:0 FaZe Clan – Inferno 16:7, Nuke 19:17

BIG 1:2 mousesports – Nuke 12:16, Dust2 16:7, Mirage 12:16

Klasyfikacja końcowa grupy C prezentuje się następująco:

  1. Natus Vincere (4 zwycięstwa, 12 punktów) 
  2. mousesports (3 zwycięstwa, 9 punktów) 
  3. fnatic (3 zwycięstwa, 9 punktów) 
  4. FaZe Clan (3 zwycięstwa, 9 punktów) 
  5. BIG (2 zwycięstwa, 6 punktów) 
  6. Evil Geniuses (0 zwycięstw, 0 punktów) 

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!