Heroic pokonuje Vitality i wygrywa europejską odsłonę ESL One Cologne!

Fot. ESL

Gracze Heroic stali się czarnym koniem europejskiej edycji ESL One Cologne. Duńczycy w Wielkim Finale rozgromili Vitality i zdobyli upragniony tytuł! 

Jeżeli powiedziałbym komuś przed turniejem, że Heroic go wygra, to najprawdopodobniej by mnie wyśmiał. Nic dziwnego, ponieważ mało kto obstawiał, że skandynawska piątka zdołała pokonać wyjadaczy ze Starego Kontynentu. Ten tok myślenia okazał się błędny, o czym przekonały się takie formacje jak FaZe, Fnatic czy compLexity. W trakcie zmagań przegrali on jedynie na G2 Esports, ale szybko zrewanżowali się Francuzom w półfinale i wyrzucili ich za burtę rozgrywek. W Wielkim Finale również stawili czoło drużynie znad Sekwany – Vitality. Mathieu “ZywOo” Herbauta i spółka uznawani byli za faworytów, a Heroic kryło się w ich cieniu. Duńczycy pod kierownictwem Nicolaia “HUNDENA” Petersena pokazali jednak swoją moc, ponieważ rozgromili wiceliderów rankingu HLTV 3:0 i zainkasowali 150 tysięcy dolarów. Podopieczni Remy’ego “XTQZZZ” Quoniama muszą zadowolić się natomiast sumą 50 tysięcy dolarów.

Kapitan skandynawskiego zespołu – Casper “cadiaN” Moller po meczu powiedział: “W 2015 roku, zasiadałem za biurkiem w Kolonii jako analityk, marząc tylko o awansie do finału. Teraz to my jesteśmy mistrzami. Co za droga dla tej drużyny, co za droga dla mnie. Z wrażenia zaniemówiłem“.

🇩🇰 Heroic 3-0 Vitality 🇫🇷

Mirage (16:7)

Francuzi dobrze weszli w zmagania na Mirage’u, ponieważ sprawnie zwyciężyli pierwsze dwie rundy. Długo na odwet ze strony Heroic nie musieliśmy czekać, bowiem już w trzeciej rundzie Duńczycy zniszczyli ekonomię oponentów. Później obie ekipy szły łeb w łeb, cios za ciosem, jednak żadna nie umiała objąć większego prowadzenia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9-6 na korzyść niżej sklasyfikowanej formacji. Po zmianie stron Rene “TeSeS” Madsen i spółka przejęli pałeczkę i rozpoczęli swoją dominację. Bezradne Vitality w drugiej części pojedynku zdołało zgarnąć tylko jeden punkt, a Heroic zabezpieczyło pierwszą mapę wynikiem 16-7.

Inferno (16:13)

Tym razem to skandynawska paczka zaczęła lepiej, ponieważ wygrała pierwszą pistoletówkę i objęła prowadzenie 6-1. Gracze znad Sekwany w porę się obudzili i rozpoczęli passę zwycięstw, przez co praktycznie zniwelowały swoje straty. Po zmianie stron to drużyna Richarda “shoxa” Papillona przejęła pałeczkę i szybko powiększyła swój dorobek. W pewnym momencie na tabeli widniał rezultat 13-8 dla Vitality, a reszta wydawała się już być czystą formalnością, no ale nie w tym przypadku. Duńczycy podnieśli tempo i bezlitośnie kasowali Francuzów, wykorzystując najmniejszy błąd rywali. Wychowankowie Nicolaia “HUNDENA” Petersena zwyciężyli osiem rund z rzędu i zdołali zabezpieczyć Inferno wynikiem 16-13.

Nuke (16:9)

Mapa ta była walką o honor Vitality. Mathieu “ZywOo” Herbaut i spółka wzięli sobie to do serca, ponieważ w początkowym stadium spotkania objęli czteropunktowe prowadzenie. Później batalia stała się bardzo zacięta, a oba zespoły wzajemnie kopały pod sobą dołki. W pierwszej połowie minimalnie lepiej wyszli reprezentanci Heroic, którzy zdobyli jedno oczko więcej od przeciwników. Po zmianie stron Duńczycy przejęli kontrolę nad przebiegiem spotkania, ponieważ szybkimi i zdecydowanymi krokami dążyli do zakończenia mapy. W ostatniej rundzie pojedynku dobrą akcją popisał się Johannes “b0RUP” Borup, który zabił czterech oponentów. Zawodnicy Heroic zwyciężyli bój na Nuke’u wynikiem 16-9 i zabezpieczyli tym samym całe spotkanie 3:0, wygrywając europejską odsłonę “internetowej Kolonii”. Niesamowitymi predyspozycjami strzeleckimi popisał się duet w postaci Martina “stavna” Lunda i Nikolaja “niko” Kristensena, którzy zanotowali odpowiednio 69 i 61 eliminacji.

 

Końcowa klasyfikacja  ESL One Cologne w przypadku Starego Kontynentu prezentuje się następująco:

  • 13/16 miejsce – 🇩🇪 BIG, 🇫🇷 Heretics, 🇪🇺 mousesports, 🇧🇷 MIBR | $2.750
  • 9/12 miejsce – 🇷🇺 Natus Vincere, 🇩🇰 MAD Lions, 🇸🇪 Fnatic, 🇪🇺 FaZe Clan | $4.500
  • 5/8 miejsce – 🇩🇪 Sprout, 🇪🇺 OG Esports, 🇩🇰 Astralis, 🇪🇺 compLexity | $11.500
  • 3/4 miejsce – 🇫🇷 G2 Esports, 🇸🇪 NiP | $25.000
  • 2 miejsce – 🇫🇷 Vitality | $50.000
  • 1 miejsce – 🇩🇰 Heroic | $150.000

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem