HONORIS odniosło się do werdyktu ESL Polska!

fot. GoodGame League / Maciej Kołek

HONORIS odniosło się do decyzji ESL Polska ws. odebraniu x-komowi AGO tytułu mistrza kraju. Swoją opinię wyrazili również TaZ i NEO!

Dzisiejszego poranka ESL Polska, przy współpracy z ESIC, zadecydowało o odebraniu AGO tytułu mistrza kraju. Ten trafił do HONORIS, które zajęło drugie miejsce. “Dowody jasno wskazują na to, że stream z finałowego meczu był uruchomiony oraz w zasięgu co najmniej dwóch przedstawicielu x-kom AGO, z których jeden był również w bezpośrednim kontrakcie z zespołem. AGO odpowiedziało na wszystkie nasze zapytania i udostępniło wszystkie dostępne zasoby, a także przedstawiło prawdopodobny scenariusz wskazujący na to, że przedstawiciele popełnili ten błąd bez złych intencji. Ze względu na wyżej opisaną sytuację wynik finału ESL MP rozstrzygnięto na korzyść HONORIS” – zakomunikowało ESL.

Organizacja współtworzona przez dwie nadwiślańskie legendy, szybko odniosła się do decyzji organizatorów. Oto jej pełne oświadczenie:

Swoimi spostrzeżeniami na temat całej tej sytuacji podzielili się również dwaj polscy weterani, Wiktor “TaZ” Wojtas oraz Filip “NEO” Kubski. “Nie protestowaliśmy, nie analizowaliśmy, nie próbowaliśmy. Dla nas mecz skończył się po wyjściu z serwera. Szanuję AGO jako drużynę i doceniam ich talent. Mistrzostwa Polski to też regulamin, którego trzeba przestrzegać, nie jest to wymarzony sposób na wygranie tytułu, a jednak… Czy kara jest adekwatna? Dostaliśmy to szczęście, że nikt nas nie pytał o zdanie. Nie wiem co było w nagraniach, co się działo na miejscu. Ja nie mam zamiaru o tym myśleć, osądzać, tłumaczyć, umniejszać sobie, bądź AGO. Włożyliśmy kawał serducha w te zawody i jest to dla nas pozytywny plot twist, mieliśmy w tym sezonie – więcej szczęścia, popracujemy żeby w następnym mieć więcej talentu.” – przyznał TaZ za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Decyzja ESL Polska jest bezprecedensowa i pozwala mi, zawodnikowi z dużym stażem w esporcie, wierzyć, że wszystkie te zapisy, reguły mają sens. To niesamowicie wyraźny sygnał dla wszystkich graczy, fanów, marek, partnerów i ogólnie całej branży esportowej. Jeśli mamy się dalej wszyscy rozwijać to tylko i wyłącznie według zasad, których będziemy przestrzegać. Po to zostały one zdefiniowane by nie było wątpliwości czy jakichkolwiek niedomówień, zwłaszcza w kwestii Fair Play. Wierzę, że tylko wtedy esport będzie niesamowicie ekscytujący dla wszystkich uczestniczących w nim stron. Dzisiaj HONORIS został ogłoszony Mistrzem Polski. To na pewno ważna dla nas wiadomość i w dużej mierze ukoronowanie naprawdę ciężkiej pracy całego teamu by po roku funkcjonowania dotrzeć do tego miejsca. Niemniej, chciałbym wywalczyć ten tytuł na serwerze, bez potrzeby stosowania zapisów regulaminu rozgrywek. Jednakże są one na tyle precyzyjne by wiedzieć co wolno a czego nie by móc egzekwować konsekwencje. Milczeliśmy, nie komentowaliśmy, ponieważ tego nauczyliśmy się przez te wszystkie lata – akceptacji wyniku. Bardzo cienka linia rozgranicza strony w tak delikatnej sytuacji i niezwykle łatwo dolewać oliwy do ognia. Zostawiliśmy to w kompetencji ESL Polska i spokojnie czekaliśmy na wynik ich postępowania.Mogę sobie wyobrazić, że to była trudna decyzja dla organizatora rozgrywek, ale jako członek esportowej społeczności jestem zbudowany faktem, iż starczyło odwagi by ją podjąć. To naprawdę bardzo ważny dzień dla esportu” – skomentował NEO w obszernym poście.

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!