IEM Katowice 2018: Ninjas in Pyjamas w ćwierćfinale!

Faza grupowa Intel Extreme Masters Katowice 2018 dobiegła końca. W ostatnim meczu Ninjas in Pyjamas pokonało North i awansowało do ćwierćfinału.

Zawodnicy ze Szwecji podeszli do meczu bardzo zmotywowani, bowiem w poprzedniej rundzie F0rest i spółka rozprawili się z faworyzowanym G2. Lepszą grę na Trainie oglądaliśmy jednak u reprezentantów North, którzy po pierwszej połowie prowadzili 9:6. Po zmianie stron spotkanie jeszcze bardziej nam się wyrównało, lecz sytuacje stykowe kończyły się wygraną Duńczyków. Ci odskoczyli NiP na 14:10 i wszystko wskazywało na to, że pierwsza mapa dobiegnie zaraz końca. Drugi oddech pozwolił Szwedom niespodziewanie dogonić przeciwnika, jednak w kluczowej rundzie to North zgarnęło ostatni punkt.

Jeszcze lepszy “comeback” zobaczyliśmy na Inferno. Drużyna MSLa z dużą łatwością zdobyła prowadzenie 6:1, ale jeden błąd sprawił, że przeciwnik złapał kontakt i momentalnie doprowadził do stanu 6:6, a potem 8:7. Świetna gra po stronie terrorystów w wykonaniu Ninjas in Pyjamas pozwoliła drużynie zdominować przeciwnika i osiągnąć wynik 16:11. Trzygodzinne spotkanie zakończyło się na Overpassie. Pierwsza połowa należała do NiP, które zbudowało przewagę 9 do 6. Po zmianie stron Szwedzi szybko dokończyli swoje dzieło i zapewnili sobie grę w ćwierćfinale.

North 1:2 Ninjas in Pyjamas

de_Train – 16:14
de_Inferno – 11:16
de_Overpass – 8:16