IEM Katowice: Liquid po sporych problemach pokonuje Avangar. NiP lepsze od NRG

Kolejna para meczy podczas IEM Katowice Major 2019 za nami. Ninjas in Pyjamas oraz Liquid zaliczyły pierwsze zwycięstwa.

Mecz pomiędzy Avangar, a Liquid był bardzo wyrównany, a mało kto się spodziewał, że Kazachowie postawią taki opór Amerykanom. Pierwsza połowa obfitowała w dużą ilość wygranych rund z rzędu, co spowodowało ciągłym gonieniem rywala. Mimo tego, przed zmianą stron to Avangar prowadziło jednym punktem.

Zmiana stron i lepszy początek dla Kazachów, którzy prowadzili 12:9. Jednak w idealnym momencie obudzili się zawodnicy z Ameryki, którzy do końca spotkania nie oddali przeciwnikom już żadnej rundy i to oni wyszli zwycięsko z tego pojedynku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 16:12 dla Liquid.

Liquid vs Avangar – 16:12 (Overpass)

W drugim spotkaniu Ninjas in Pyjamas podejmowało NRG. Pierwsza połowa lepiej rozpoczęła się dla amerykańskich zawodników, którzy mimo przegranej rundy pistoletowej, wygrywali 2:1. Jednak przy takim wyniku NiP rozpoczęło swój koncert na mapie Nuke, co spowodowało ogromne problemy w szeregach przeciwników. Szwedzi po stronie antyterrorystów zdołali wygrać 11:4.

Po zmianie stron pistoletówka wpadła na konto ekipy Patrika “f0resta” Lindberga i wszystko wskazywało na to, że zaraz mecz się zakończy. Jednak tak się nie stało, a NRG szybko odpowiedziało i dogoniło rywala. Przy stanie 13:13 zawodnicy NiP wreszcie pokazali swój pazur i wygrali dwie rundy z rzędu. Ostatni punkt dla szwedzkiej formacji wpadł dopiero w ostatniej rundzie, dzięki czemu wygrali 16:14.

Ninjas in Pyjamas vs NRG – 16:14 (Nuke)

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.