Ilu Polaków zobaczymy w ligach ESEA?

fot.Wikipedia

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu urlopowego i pora wrócić do rywalizacji. Polskie drużyny oglądać będziemy mogli między innymi w ligach ESEA, dlatego przedstawiamy Wam listy drużyn, jakie będziemy mogli śledzić na wszystkich szczeblach rozgrywkowych. 

Przerwa wakacyjna dla graczy małymi krokami dobiega końca, a to oznacza, że już niedługo ponownie będziemy mogli śledzić poczynania Polaków, ale i najlepszych drużyna na świecie. Zespoły znad Wisły będą rywalizować między innymi na różnych szczeblach lig ESEA, gdzie walka toczy się o awans do wyższych dywizji. Oczywiście najbardziej interesuje nas walka w lidze Premier, jednak na innych szczeblach także mamy wiele polskich ekip.

ESEA Premier

Zacznijmy od przedsionka ESL Pro League, gdzie w akcji zobaczymy trzy polskie formacje. W poprzednim sezonie utrzymanie zapewnili sobie reprezentanci Wisły All in! Games Kraków oraz gracze x-kom AGO, którzy byli nawet blisko awansu do CS’owej Ligi Mistrzów. Jastrzębie w finale przegrały na Sinners, przez co zajęły drugie miejsce i o awans będą walczyć w nadchodzącym sezonie.

Dosłownie o wielkim szczęściu mogą mówić gracze Anonymo, którzy pierwotnie mieli rozgrywać kolejny sezon w ESEA Advanced. Jednak los uśmiechnął się do ekipy Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego, która najpierw miała rozegrać barażowe spotkanie, a ostatecznie bez niego utrzymała się w lidze. Więcej o tej sytuacji przeczytacie tutaj.

Ostatecznie w nadchodzącym 38 sezonie ESEA Premier w grze z polskich drużyn zobaczymy Anonymo, x-kom AGO oraz Wisłę All in! Games Kraków. Pełną listę drużyn znajdziecie tutaj.

Lista polskich drużyn

Wisła All in! Games Kraków Anonymo x-kom AGO

ESEA Advanced

O jeden szczebel niżej, a dokładnie w lidze ESEA Advanced o awans do Premier powalczy pięć polskich drużyn. W poprzednim sezonie spadek o jedną ligę zanotowali gracze Izako Boars, którzy byli po prostu najsłabsi. Natomiast utrzymanie w lidze zapewnili sobie reprezentanci Illuminar Gaming, PACT’u oraz były zespół Pompa Team, który najbliższy sezon rozegra najprawdopodobniej z dwoma Brytyjczykami. Jedynym zespołem, który zgarnął awans jest Honoris, które w ESEA Main zajęło 5-6 miejsce.

W tej samej lidze zobaczymy także reprezentantów MAD Lions, w składzie z Filipem “tudsoN” Tudevem. Podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego otrzymali bezpośrednie zaproszenie do ligi i z pewnością postarają się nie zmarnować szansy na awans do wyższej ligi. Pełną listę drużyn znajdziecie tutaj.

Lista polskich drużyn

MAD DOG’S PACT Illuminar Gaming Izako Boars ex-Pompa Team MAD Lions
Honoris

ESEA Main

Nieco niżej, bo w dywizji Main także będzie grać kilka polskich drużyn. Może nie są to zespoły z topowej półki, lecz to nie oznacza, że nie mają szans na rywalizację z najlepszymi. W trzeciej lidze od ESEA zobaczymy aż trzynaście polskich drużyn, w tym między innymi dwa składy AVEZ.  Pełną listę drużyn znajdziecie tutaj.

Lista polskich drużyn

PSQ spongeb0bs Tarczyński Protein Team PGE Turów Zgorzelec
GGPredict Vixit ThunderFlash DrPepper CREATIVE AVEZ
The Lycans HarnolD ikustakA Creative Kraken
MIYAGIpro

ESEA Intermediate

Czas na prawie najniższą ligę ESEA, gdzie rywalizację ponownie toczyć będą między innymi Emeritos Banditos. Jednak oprócz emerytów w tej samej lidze udział w tym sezonie weźmie dziewiętnaście innych zespołów, które cel mają ten sam. Awans do wyższej dywizji! Pełną listę drużyn znajdziecie tutaj.

Lista polskich drużyn

Emeritos Banditos XPG Invicta Rzelastfo Buch Gaming Gumofilce
PowerPill by GetLife R1SE Esport Sative by TaxiTeam sprzeglo TeamMCE
jesjakj3s Juniorki Pro Kazuars_CSGO Milf_Hunters JADZIEM
MIYAGI Czas na Tloka Provide Gaming GARGAMELS LYLON

ESEA Open

Ostatni szczebel rozgrywkowych w ligach ESEA jest najbardziej obfity w Polaków, lecz nie ma co się dziwić. W 38 sezonie rozgrywek o awans powalczy aż 447 drużyn, co naprawdę robi ogromne wrażenie.  Miejmy nadzieję, że większość naszych rodaków pokaże polską moc i zagrają na 200% swoich umiejętności. Pełną listę drużyn znajdziecie tutaj.

Lista polskich drużyn

StaminaTeam koksik TEAM POWAZNE GRANIE ClawPrism
StockTruskawskowy Twenty One BLUEJAYS DYNASTY TaxiTeam
HappyMarket Team Plywood Gaming Essasito 66mta
ArmedGaming Dziadki EPLS ESPORTS NUDA
Husarion AceFive Yellow KOPYTO E-SPORTS probusPL VersusSacura
ADHD Gaming KBN Esports orly Aggressive Team
guwnosiki DruzynaPierscienia zli_rzyci -wrotkapeek-
NNG-Esport SE7ENS Karzelki PGE Turow Academy
Arcane Wave Lodis by Illuminar Skromni Slavs Gaming
Slavs Gaming Forsaken- KOXTEAM snapczat
tuman SPARKpantheon JAGODZIANKI EC Kingz
Excelente JaakZyyyyygzakEEEEEJ Undogs Monki_Flip
Vendetta TEAM World Worst Players XPG_Invicta Female

Łącznie w pięciu ligach od ESEA zobaczymy aż 90 polskich drużyn. Wszystkim z tego miejsca życzymy powodzenia!

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!