JEST UTRZYMANIE! EMERITOS BANDITOS wygrało decydujący mecz

To był ostatni mecz EMERITOS BANDITOS w 41. sezonie zasadniczym ESEA Intermediate. Mimo tego, że ostatni to jakże ważny, wszak stawką było utrzymanie. Polacy na szczęście zachowali zimną krew w trudnym momencie i wygrali decydujący bój, dzięki czemu w przyszłym sezonie ponownie ujrzymy ich właśnie na poziomie Intermediate.

Ostatnie ligowe spotkanie w ramach 41. sezonu zasadniczego ESEA Intermediate “Emerytowani” rozgrywali przeciwko MAGNEW. Runda nożowa została wygrana przez Polaków, którzy postanowili rozpocząć po stronie broniącej. W pojedynku na pistolety zdecydowanie dobrze spisał się Jarosław “pashaBcieps” Jarząbkowski, który trzykrotnie eliminował rywali, ale mimo przewagi trzech na jednego, to MAGNEW zdobyło pierwsze oczko w tym starciu. EMERITOS BANDITOS podniosło się jednak szybciej, niż mogło się wydawać, ponieważ Rodacy zaprezentowali się wybitnie na samych pistoletach w drugiej rundzie, gdzie sam Piotr “Izak” Skowyrski zanotował trzy fragi i tym razem taka odsłona została już wygrana (1:1). Po tym inicjatywę przejął zespół z Turcji, który mógł się poszczycić trzema oczkami przewagi (4:1), ale na całe szczęście formacja znad Wisły nie złożyła broni. Na remisie po sześć się nie skończyło, bowiem Mateusz “PAGO” Pągowski oraz jego koledzy przed przerwą prowadzili trzema punktami (9:6).

Druga część tego starcia wystartowała od w miarę spokojnego podejścia Polaków na obszar bombowy A. W praktyce wszystko się udało, bo przeciwnicy musieli przejść na drugi bombiste, ale udało się dokonać ninja defuse’a, mimo przewagi “Emerytów”. Kolejnego obrotu spraw można się było domyślać, bowiem Turcy nie wysunęli się na prowadzenie 10:9. Dzięki wzięciu przerwy i naradzeniu się EMERITOS BANDITOS nie brało jeńców i pewnie poszło po triumf w postaci 16:10.

EMERITOS BANDITOS 1:0 MAGNEW – Vertigo 16:10

Tak więc “Emerytowani” kończą 41. odsłonę ESEA Intermediate z utrzymaniem. Trzeba sobie jednak otwarcie powiedzieć, że ten sezon odbiegał od minionych, bowiem w poprzednim Polacy walczyli w play-offach o awans do ESEA Main. Bilans z tego sezonu to 5 wygranych oraz 9 przegranych. Na ten moment czeka nas przerwa w oglądaniu EMERITOS BANDITOS, ale z niecierpliwością czekamy na kolejne rozgrywki.

Wszystkie statystki, informacje oraz wyniki odnośnie występów “Emerytów” w 41. sezonie ESEA Intermediate znajdziecie pod tym odnośnikiem.