Jest wyrok sądu odnośnie pozwu rodziców przeciwko Valve za hazard skinami z 2016 roku!

fot. Twitter - Valve / premier.pl

Świetnie pamiętamy lata 2016, 2017 czy 2018, kiedy był największy boom na CS:GO. Wtedy również, jeszcze przed wprowadzeniem aktualizacji bardzo dobrze miały się różnego rodzaju jackpoty, obstawianie meczów skinami, czy też handel poza Steamowy. Takie wydarzenia też miały swoją drugą stronę medalu. Pewni rodzice postanowili pozwać Valve o hazard związany ze skinami. 

Po wielu latach sprawa dobiegła końca. Głównym powodem całej sprawy było to, że Valve miało nie uregulować hazardu na stronach internetowych osób trzecich, na których społeczność mogła obstawiać skiny. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że są skiny tańsze, jak i droższe. Na rynku możemy przecież spotkać się ze skórkami do broni, których cena przekracza 1000 dolarów. Pozwy te w ostateczności zostały odrzucone, a Valve oczyszczone z zarzutów.  Serwis PC Gamer dokładnie opisał, jak wyglądała cała sprawa na przestrzeni lat.

Rodzice nie chcieli zostawić sprawy bez niczego. W 2016 roku dzieci przekraczały limity kart kredytowych swoich rodziców, żeby kupować klucze do skrzynek, czy też skórki. Młodzi nie robili tego jednak, by mieć skiny do gry, a do obracania nimi na znanych ruletkach, jackpotach i innych. “Wirtualna broń zmienia nastoletnich graczy w hazardzistów” – donosi Forbes. Co prawda Valve nie uniknęło ostrzejszych słów ze strony Komisji Hazardowej Stanu Waszyngton, ale Gabe Newell i cała reszta załogi nie otrzymała żadnych konsekwencji. 

Jako przykład została podana strona CSGO Lounge, którą na pewno większość z nas kojarzy. Można na niej było wymieniać się skórkami, ale przede wszystkim obstawiać je w ramach spotkań. Sędziowie jednak zadecydowali na korzyść Valve. Oskarżyciele nie dali rady przekonać sądu, że strony te należały do deweloperów CS:GO, które wykorzystują jej interfejs API. Ponadto korporacja nie zachęcała do hazardu na stronach trzecich. 

Sprawa taka łatwa nie była dla amerykańskiego producenta gier komputerowych. Rodzice złożyli apelację, a sąd apelacyjny orzekł, że chociaż dzieci zgodziły się na umowę abonencką Steam, a nie oni sami, to nadal mogli pozwać firmę GabeNa. Sprawa cały czas była w toku, ale rodzicom brakowało rzetelnych argumentów. Zazwyczaj sądom nie zdarza się unieważniać decyzji. Wszelkie spory się zakończyły, a twierdzenie, że Valve jest odpowiedzialne za hazard z udziałem stron trzecich, na nic się nie zdało. 

Aktualnie hazard w CS-ie jest mocno utrudniony. Poprzez wprowadzenie aktualizacji, na skutek której skin po wymianie ma blokadę na okres 7 dni – większość stron gamblingowych zwinęło swoje interesy. 

Powiązane posty

Kiedy ENCE rozegra kolejne mecze i turnieje? Nie ma długiej przerwy po IEM

pasha: Mam ogromy niedosyt po meczu ENCE

Ranking HLTV: Olbrzymi spadek 9INE i Turowa, ThunderFlash debiutuje