kennyS stworzył ranking najlepszych snajperów CS:GO. Znaleźli się w nim Polacy!

Fot. Beyond The Summit

Kenny “kennyS” Schrub na jednej ze swoich transmisji stworzył ranking najlepszych snajperów w historii CS:GO. Legendarny Francuz wyróżnił dwóch Polaków!

kennyS na stałe zapisał się w CS-owych kronikach za sprawą fenomenalnych flicków i agresywnych zagrań z AWP. Szósty najlepszy gracz 2014 i 2015 roku, triumfator i MVP Majora DH Open Cluj-Napoca 2015 – to osiągnął w najlepszych latach swojej kariery. Gdy w marcu 2021 usiadł na rezerwie G2 Esports, postanowił rozwinąć swój kanał na Twitchu. Na jednej z ostatnich transmisji stworzył ranking najlepszych snajperów w historii CS:GO. Oczywiście nie uwzględnił w nim samego siebie, ponieważ chciał być jak najbardziej obiektywny.

Na najwyższym szczeblu zestawienia uplasował się Oleksandr “s1mple” Kostyliev, co nie powinno budzić większego zdziwienia. Ukrainiec w tym roku zgarnął aż siedem wyróżnień MVP, z czego jeden za wygranego Majora PGL Stockholm 2021. Na pozycji S znaleźli się natomiast Nicolai “dev1ce” Reedtz (NiP), Gabriel “FalleN” Toledo (Liquid), Mathieu “ZywOo” Herbaut (Vitality), Jesper “JW” Wecksell (GORILLAZ) oraz Ladislav “GuardiaN” Kovaćs (Singularity).

W tierze A uplasowali się Dzhami “Jame” Ali (Virtus.pro), Tyler “Skadoodle” Latham, Rustem “mou” Telepov, Edouard Dubourdeaux, Casper “cadiaN” Møller (Heroic), Dmitry “sh1ro” Sokolov (Gambit Esports) oraz Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski. Nadwiślański weteran może nie gra już profesjonalnie, ale w przeszłości należał do grona najlepszych. Pod banderą Virtus.pro zwyciężył wiele prestiżowych turniejów, w tym ESL Major Series One Katowice 2014, którego został zresztą MVP.

Niemniej to nie koniec polskich akcentów, ponieważ w rankingu pojawił się także Mateusz “mantuu” Wilczewski. Kenny ulokował zawodnika OG Esports w tierze C, obok Andreia “arT-a” Piovezana i Özgüra “woxica” Ekera. Na samym dole znaleźli się Frederik “acoR” Gyldstrand (MOUZ), Aleksi “allu” Jalli, Sean “Gratisfaction” Kaiwai oraz reprezentant Astralis, Philip “Lucky” Ewald.

Pełny ranking najlepszych snajperów CS:GO według kennyS-a wygląda następująco:
  • GOAT –  s1mple
  • S Tier –  FalleN,  ZywOo,  JW,  GuardiaN,  dev1ce
  • A Tier –  Jame,  mou,  SmithZz,  pashaBiceps,  sh1ro,  cadiaN,  Skadoodle
  • B Tier –  nitr0,  broky, HEN1,  oskar,  CeRq,  syrsoN,  fox,  chrisJ,  m0NESY,  smooya,  El1an
  • C Tier –  woxic,  arT,  mantuu
  • D Tier –  Lucky,  allu,  Gratisfaction,  acoR

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!