KFA2 Vivance-01 – test monitora QHD z 165 Hz JEST GRUBO!

KFA2, czyli znana firma z Hong-kong dodaje do swojego portfolio monitory. Nowy 27-calowy model Vivance-01 charakteryzuje się rozdzielczością QHD, matrycą IPS oraz częstotliwością odświeżania 165 Hz! Dzisiaj postanowiliśmy przetestować najnowsze cacko z fabryki KFA2!

KFA2 to firma założona w Hongkongu w 1994 roku, pierwotnie znana jako Galaxytech, od lat dostarcza najbardziej innowacyjny sprzęt komputerowy na stale rozwijający się rynek globalny. Dzięki zespołowi utalentowanych projektantów oraz kooperacji z najbardziej zaawansowanymi producentami, KFA2 ugruntowało swoją pozycję producenta wysokiej jakości sprzętu komputerowego i rozpoczęło długoterminową współpracę z firmą NVIDIA w 1999 roku. Obecnie KFA2 produkuje jedne z najlepszych kart graficznych oraz kontynuuje podnoszenie branżowych standardów.

Vivance-01 to nowy model monitora w asortymencie KFA2, która dobrze znana jest na scenie kart graficznych. Nowy model wyróżnia się kilkoma cechami głównymi, takimi jak bardzo niski czas reakcji czy rozdzielczości QHD. Czas więc na testy debiutanckiego monitora od firmy KFA2, którego koszt to mniej więcej 1400 złotych.

Specyfikacja techniczna

  • Przekątna: 27 cali,
  • Rozdzielczość: 2560 x 1440 px,
  • Częstotliwość odświeżania: 165 Hz,
  • Gęstość pikseli: 108,79 ppi,
  • Typ panelu: IPS,
  • Maksymalna jasność: 350 cd/m2 (SDR),
  • Kontrast: 1000:1,
  • Kąty widzenia: 178 / 178 stopni,
  • Powłoka matrycy: antiglare, Hard Coating (3H),
  • Czas reakcji: 1 ms MPRT | 4 ms GtG,
  • Brak możliwości pivota,
  • Kolory: 1.073G (10 bit),
  • Color Space: 95% DCI-P3,
  • Vesa: 100 x 100,
  • Złącza wideo: 2x DisplayPort 1.2, 2x HDMI 2.0,
  • Inne: HDR, G-Sync Compatible, Low Blue Light Mode, Flicker-Free Technology,
  • Waga: 4,9 kg (z podstawą, 4,3 kg bez podstawy),
  • Gwarancja: 36 miesięcy.

Platforma testowa:

Monitor standardowo przychodzi w ogromnym kolorowym pudle, na którym znajdują się najważniejsze informacje o cechach urządzenia oraz specyfikacji technicznej. Ekran oraz jego elementy dodatkowo zabezpieczono bardzo grubym styropianem i piankową folią. Trzeba przyznać, że wszystko zostało zabezpieczone prawidłowo.

W pudle odnajdziemy pełny zestaw akcesoriów. Kabel DisplayPort, pełną dokumentację oraz kabel zasilający z zasilaczem. Całość po wyjęciu z pudła waży prawie 5 kilogramów bez wbudowanego zasilacza w monitorze. Zasilacz jest osobnym akcesorium.

Z tyłu monitora odnajdziemy panel ze złączami. Nie ma tutaj żadnego zaskoczenia bo Vivance-01 został wyposażony w podstawowe złącza. Do wyświetlania obrazu służy HDMI 2.0 lub DisplayPort 1.2. Obydwa te złącza są w stanie wyświetlać obraz w natywnej rozdzielczości, przy zachowaniu częstotliwości odświeżania na maksymalnym poziomie 165 Hz. Do tego mamy jeszcze jedno złącze audio-jack 3,5 mm.

Obudowa monitora została wykonana z matowego tworzywa sztucznego i bez dodatkowego podświetlenia RGB. Natomiast producent oferuje dwa rodzaje tego monitora. Jeden bez ledów, a drugi właśnie z ledami. Podstawa monitora została wykonana częściowo z metalu i sprawia wrażenie mało stabilnej ale jest kompletnie inaczej.

Niestety producent nie zadbał też o wygodę każdego użytkownika, gdyż nie mamy mocno rozbudowanych opcji regulacji obrazu. Jedyne co możemy zrobić to przechył ekranu do przodu i tyłu. Brak opcji podwyższania ekranu czy też obracania ekranu w wersję pivota.

Menu OSD jest w pełni przetłumaczone na język polski za co leci ogromny plus w stronę producenta. Monitor posiada tylko jeden przycisk służący do obsługi całego podręcznego menu OSD. Przycisk to okrągły manipulator, który został umieszczony z tyłu monitora. Brak problemów z dostępnością do niego i ergonomią poruszania się po menu.

Podsumowanie

KFA2 Vivance-01 w Polsce jest już do kupienia w cenie około 1300 PLN. I jest to super monitor jak za taką kwotę. Otrzymujemy bowiem 27-calowy ekran IPS o szerokich kątach widzenia, ponad 95% pokryciu przestrzeni barw DCI-P3 oraz częstotliwości odświeżania na poziomie 165 Hz w połączeniu z technologią G-Sync Compatible. Monitor ma bardzo dobrą jakość wyświetlanych kolorów oraz przyzwoitą iluminację.

Sprzęt do recenzji został dostarczony przez firmę KFA2 lub firmę marketingową/PR’ową zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję nie przyjął żadnej gratyfikacji. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl

Powiązane posty

Recenzja UGREEN HP202 HiTune Max5 Hybrid ANC – bezprzewodowych słuchawek

Mało miejsca na gry w Steam Decku? Oto rozwiązanie!

Recenzja Genesis Zircon 500 – Bezprzewodowej budżetowej myszki