Kolejne trofeum do kolekcji. BIG wygrywa europejską edycję DreamHack Open Summer!

Fot. Stephanie Lindgren x DreamHack

Niesamowita passa BIG trwa w najlepsze. Niemcy po raz kolejny udowodnili, że miano najlepszej drużyny na świecie nie nadano im przypadkowo. Ekipa tabseNa zwycięża DreamHack Open Summer! 

Pandemia koronawirusa i tzw. “era online” spowodowała, że zawodnicy berlińskiej organizacji sukcesywnie zaczęli wspinać się w światowym rankingu HLTV i gruntować swoje podłoże. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, że nasi zachodni sąsiedzi staną na samym szczycie zestawienia. Tak jednak się stało, a dominujący Niemcy w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy zwyciężyli trzy prestiżowe turnieje: poczynając od DreamHack Masters Spring, po cs_summit 6 Europe, a kończąc na dzisiejszym DreamHack Open Summer.

Podopieczni Tobiasa “towa b” Herberholda przeszli przez europejską odsłonę DreamHack Open niepokonani. W trakcie trwania zmagań pokonali Endpoint, OG Esports i dwukrotnie ograli Heroic. Zawodnicy BIG za zwycięstwo zainkasowali 35 tysięcy dolarów.

🇩🇪 BIG 2-0 Heroic 🇩🇰

Overpass (16:11)

Reprezentanci Heroic doskonale rozpoczęli pojedynek na Overpassie, ponieważ wygrali pierwszą pistoletówkę i szybko objęli prowadzenie 8-2. TabseN i spółka w porę się obudzili i zwyciężyli pięć rund z rzędu, praktycznie zmniejszając swoje straty. Po zmianie stron to liderzy światowego rankingu przejęli pałeczkę i górowali nad oponentami do samego końca. Zmagania na Overpassie zakończyły się wynikiem 16-11 na korzyść BIG.

Inferno (16:12)

Pierwsza pistoletówka wpadła na konto Nilsa “k1to” Gruhne’a, który w trakcie jej trwania zanotował ace’a. Później to Duńczycy wyszli na prowadzenie, a w pewnym momencie posiadali nawet przewagę 8-3. Niemcy nie spoczęli jednak na laurach i po raz kolejny sukcesywnie zmniejszali swoje straty względem przeciwników. Po zmianie stron gracze Heroic zwyciężyli drugą pistoletówkę i powiększyli swoją przewagę do wyniku 11-8. Dzięki fenomenalnym zagraniom tabseNa i syrsoNa, BIG zdołało powrócić na właściwe tory i rozpoczęło genialną passę zwycięstw. Formacja znad Zachodu zabezpieczyła Inferno 16-12 i zdobyła kolejne trofeum do swojej gabloty.

Końcowa klasyfikacji europejskiej odsłony DreamHack Open Summer prezentuje się następująco:

  • 7/8 miejsce – 🇩🇰 MAD Lions, 🇷🇺 Spirit | $3.750
  • 5/6 miejsce – 🇷🇺 forZe, 🇬🇧 Endpoint | $5.000
  • 3/4 miejsce – 🇪🇺 OG Esports, 🇪🇺 compLexity | $8.750
  • 2 miejsce – 🇩🇰 Heroic | $20.000
  • 1 miejsce – 🇩🇪 BIG | $35.000

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem