kRaSnaL musiał obejść się smakiem. Virtus.pro wygrywa Roobet Cup

Szymon “kRaSnaL” Mrozek i jego koledzy z Monte musieli obejść się smakiem. W wielkim finale Roobet Cup to Virtus.pro okazało się lepsze. Tak więc to rosyjski zespół może cieszyć się nie tylko z większego czeku, ale również cennych punktów do światowego rankingu HLTV.

Virtus.pro najlepsze w Roobet Cup

Mimo że był to turniej rozgrywany w formule online, tak śmiało można mówić o dużej skali wydarzenia. W końcu łączna pula nagród wynosiła ćwierć miliona dolarów. Zmagania dobiegły końca i nieco niespodziewanie po mistrzostwo sięgnęły “Niedźwiedzie”.

Wielki finał rozgrywek wystartował na Overpassie wybranym przez organizację z regionu CIS. To ona z początku grała w ataku i do przerwy miała dwa oczka do przodu (7:5). Gdy zespoły wróciły do rywalizacji, VP dołożyło jeszcze dwa punkty i wygrywało już 9:5. Monte jednak nie było bezradne i zaczęło naciskać na rywala, nieustannie tracąc do niego jedno oczko. Więcej zrobić się nie dało i organizacja z Ukrainy uległa do dziesięciu.

Mrozek i spółka wzięli rewanż na Anubisie. Rozpoczęli od prowadzenia 2:0, jednak niewiele później przegrywali 2:5. Drużyny zazwyczaj punktowały seriami, ale doszło w pierwszej części finalnie do remisu. Rosjanie w sposób obiecujący przystąpili do następnej połowy, wygrywając dwie rundy (8:6). Dynamicznie jednak odpowiedziała ósma ekipa globu, która poszła za ciosem i również triumfowała do dziesięciu.

O kwestii zwycięstwa w całym turnieju zadecydował Mirage. Na nim nie byliśmy już świadkami tak wyrównanej walki, jak na dwóch pierwszych lokacjach. VP pewnie się zaprezentowało i przejechało po przeciwniku, wygrywając 13:4.

Na szczególne wyrazy uznania zasługuje postawa Dzhamiego “Jame’a” Aliego, którego stosunek zabójstw do śmierci na przestrzeni całego spotkania wyniósł 53-38,  co przełożyło się na rating 1.27.

Monte 1:2 Virtus.pro – Overpass 10:13, Anubis 13:10, Mirage 4:13