kressy opuszcza Sprout! Drużynę czekają ogromne zmiany

Fot. Stephanie Lieske x ESL

Niezadowalające wyniki okazały się bodźcem do przeprowadzenia kolejnych zmian w szeregach Sprout. Tym razem ich kozłem ofiarnym stał się Marko “kressy” Đorđević!

Przetasowania nastąpiły po tragicznej passie niemieckiej drużyny, która nie zdołała zakwalifikować się na Majora i zajęła odległe miejsce na Intel Extreme Masters Fall 2021. “Chociaż rozstajemy się z kressym, dziękujemy mu za zaangażowanie i mamy nadzieję, że znów zobaczymy go na serwerze. Dalsze informacje na temat sekcji CS:GO pojawią się niebawem, więc bądźcie czujni.” – napisano na mediach społecznościowych organizacji.

25-latek przywdział trykot Sprout w styczniu bieżącego roku, równolegle z Fritzem “slaxzem” Dietrichem. Weszli oni w buty Michała “snatchiego” Rudzkiego oraz Pawła “Dychy” Dychy, którzy zostali przesunięci na rezerwę miesiąc wcześniej. W nowym zestawieniu, podopieczni Niclasa “enkaya J” Krumhorna zwyciężyli drugi sezon European Development Championship oraz wiosenną edycję ESL Meisterschaft. Niemniej z perspektywy długoterminowej decyzja o odsunięciu Polaków i powrotu do w pełni niemieckiego składu była dużym błędem. Przez większość czasu drużyna prezentowała się haniebnie, a w maju wypadła z czołowej 30. światowego rankingu HLTV. Pod koniec lipca Rasmus “raalz” Steensborg wszedł w buty Denisa “denisa” Howella, przez co Sprout znów powróciło do koncepcji międzynarodowego zespołu. Angaż Duńczyka, który w przeszłości występował u boku gla1ve’a czy karrigana, okazał się jednak niewystarczający.

Miałem kilka wzlotów, ale o wiele więcej upadków, które zmusiły nas do zmiany. Oznacza to, że nie jestem już graczem Sprout. Ostatnie miesiące były dość wyczerpujące, dlatego też zrobię sobie małą przerwę i trochę odpocznę.” – przyznał kressy za pośrednictwem Twittera.

Według doniesień portalu 1hp.de, Sprout czeka prawdziwa rewolucja kadrowa. Z organizacją mają pożegnać się również Fritz “slaxz” Dietrich, Timo “Spiidi” Richter oraz trener Nicklas “enkay J” Krumhorm, a nowy kolektyw budowany ma być wokół Josefa “faveNa” Baumanna i wcześniej wspomnianego raalza.

Aktualny skład Sprout wygląda następująco:

  •  Fritz “slaxz” Dietrich
  •  Timo “Spiidi” Richter
  •  Rasmus “raalz” Steensborg
  •  Timo “Spiidi” Richter
  • Niclas “enkay J” Krumholm (trener)

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!