MOUZ NXT o krok od awansu do TOP30 rankingu HLTV

fot. GG League

Witamy Państwa w kolejnej aktualizacji światowego rankingu HLTV. Tym razem nie ujrzymy zmian nie tylko w najlepszej dziesiątce, ale i dwudziestce. To za sprawą tego, że aktualnie trwa plebiscyt na najlepszego gracza 2021 roku. Pojawiły się jednak zmiany nad Wisłą, a MOUZ NXT jest już o krok od awansu do TOP30.

W trzeciej styczniowej aktualizacji rankingu HLTV możemy sobie jedynie przypomnieć, kto jest na jakim miejscu. Dwa pierwsze okupywane są przez ekipy z regionu CIS, a mianowicie przez Natus Vincere i Gambit Esports. Następnie mamy G2 Esports oraz Team Vitality. Nie brakuje też skandynawskich formacji, wszak na piątej i szóstej lokacji plasuje się Heroic oraz NiP. Kolejne cztery posady należą do: Virtus.pro, Astralis, Entropiq i FURII. 

Przejdźmy jednak do polskich ekip, ponieważ MOUZ NXT już puka do najlepszej trzydziestki.

Najlepsza dziesiątka rankingu HLTV prezentuje się następująco:
 1. Natus Vincere
 2. Gambit Esports
 3. G2 Esports
 4. Team Vitality
 5. Heroic
 6. Ninjas in Pyjamas
 7. Virtus.pro
 8. Astralis
 9. Entropiq
 10. FURIA

Jeszcze przed tygodniem młode “Myszy” dopiero debiutowały w polskim zestawieniu. Wówczas zajęły 33. miejsce, ale aktualnie poszły w górę o dwa miejsca, przez co już naprawdę niewiele dzieli je od najlepszej trzydziestki. Przepaść pomiędzy pierwszą a drugą ekipą w Polsce robi się coraz większa, ponieważ x-kom AGO jest na 46. pozycji. Wisła utrzymała swoją 53 posadę. Do tego MAD DOG’S PACT minimalnie poszło do góry, a HONORIS również pozostało na 83. usytuowaniu. Najnowsza aktualizacja jest dobra, ponieważ reszta organizacji minimalnie awansowała. Anonymo Esports wróciło do pierwszej setki, a GameAgents jest na 111. lokacie. Mamy jeszcze Ungenitum oraz ex-Izako Boars. Najlepszą dziesiątkę zamyka MONKE na 164. pozycji, które jednocześnie zadebiutowało w zestawieniu.

Najlepsza dziesiątka polskich formacji prezentuje się następująco:
 • 31. MOUZ NXT (+2)
 • 46. x-kom AGO (-4)
 • 53. Wisła All iN! Games Kraków
 • 59. MAD DOG’S PACT (+3)
 • 84. HONORIS 
 • 97. Anonymo Esports (+4)
 • 111. GameAgents (+5)
 • 125. Ungentium (+6)  
 • 134. ex-Izako Boars (+5)
 • 164. MONKE (Pojawienie się w rankingu)

Najnowsze notowanie TOP30 światowego rankingu HLTV znajdziecie pod tym odnośnikiem. Kolejna aktualizacja będzie miała miejsce już za tydzień w poniedziałek, 24 stycznia.

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!