Respawn.pl

Strona główna » Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 15. KSCERATO

Najlepsi gracze 2021 roku według HLTV: 15. KSCERATO

Autor: Krzysztof Sarna

Kolejny dzień i kolejne wyłonienia. Poznaliśmy piętnastego gracza w plebiscycie najlepszych graczy 2021 roku według portalu HLTV. Reprezentant FURII ma się z czego cieszyć, ponieważ jest lepiej, aniżeli w 2020 roku.

Co prawda zawodnicy, którzy znajdują się bliżej dwudziestki, aniżeli dziesiątki czują niedosyt. W przypadku graczy FURII na pewno tak jest, ponieważ nie udało się wygrać żadnego większego turnieju. Co by jednak nie mówić, organizacja z Kraju Kawy utrzymywała się w ścisłej czołówce i liczyła się w walce o tej największe tytuły. W dużej mierze to zasługa omawianego gracza, KSCERATO.

FURIA aktualnie jest na dziesiątej lokacie w światowym rankingu HLTV. Podopieczni Nicholasa “guerriego” Nogueiry dotarli do półfinału trzynastego sezonu ESL Pro League. To właśnie za te zawody, a także za DreamHacka Masters Spring 22-latek otrzymał nagrodę EVP. PGL Major w Sztokholmie nie był tragiczny, wszak zakończył się dla organizacji z Ameryki Południowej na 5-8. lokacie. Jeśli mówimy natomiast o formie indywidualnej, to ta oczywiście była równa, czego wyznacznikiem jest nie tylko rating wynoszący 1.16, czy średnio 81 obrażeń zadawanych na rundę. Brazylijczyk wyróżnił się jeszcze pod względem ratingu na największych imprezach, ponieważ ten wyniósł 1.20, co jest jednocześnie czwartym na świecie. Ponadto KSCERATO zajął jeszcze czwartą pozycję pod względem ratingu po stronie terrorystów, ponieważ w jego przypadku było to 1.17.

Piętnasta pozycja to lepszy wynik względem 2020, kiedy to Cerato uplasował się praktycznie w samej końcówce, bo na osiemnastym miejscu. Trzeba jeszcze powiedzieć o wyborze zawodnika, który wypłynie na głębokie wody w 2022 roku wedle reprezentanta FURII. Selekcja padła na Santino “trya” Rigala. To 17-letni Argentyńczyk, który aktualnie gra pod banderą 9z, jednak niewykluczone, że w najbliższej przyszłości gracz ten przeniesienie się do 00Nation i zagra u boku Marcelo “coldzery” Davida. – To świetny snajper z wyśmienitą mentalnością i dobrą konsekwencją w grze. Potrzebuje on jednak większego doświadczenia, żeby być lepszym – ocenił Brazylijczyk.

Ranking dwudziestu najlepszych zawodników w 2021 roku według portalu HLTV.org prezentuje się następująco:

15. Kaike “KSCERATO” Cerato (Furia)

16. Martin “stavn” Lund (Heroic)

17. Russel “Twistzz” Van Dulken (FaZe Clan)

18. Robin “ropz” Kool (MOUZ / FaZe Clan)

19. Jonathan “EliGE” Jablonowski (Team Liquid)

20. Helvijs “broky” Saukants (FaZe Clan)

Najlepszych graczy 2021 roku znajdziecie pod tym odnośnikiem (Będzie on codziennie aktualizowany).