Niespodzianka! Cloud9 eliminuje G2 z BLAST Premier Fall Showdown!

Za nami półfinał BLAST Premier Fall Showdown, w którym G2 podejmowało Cloud9. Po niezwykle zaciętym spotkaniu lepsi okazali się Rosjanie, którzy odesłali Niko i spółkę do domów!

Anubis na start

Półfinałowe spotkanie w ramach BLAST Premier Fall Showdown pomiędzy G2 i C9 rozpoczęło się na Anubisie, wybranym przez rosyjską formację. Sh1ro i spółka zaczęli po stronie broniącej, jednak nie radzili sobie tam najlepiej. G2 było w stanie wygrywać rundy seriami, dzięki czemu europejska formacja do przerwy prowadziło 9:6.

Po zmianie stron otrzymaliśmy pokaz mocy Cloud9. Hobbit i spółka dosłownie zmiażdżyli defensywę G2, wygrywając dziesięć rund z rzędu i kończąc mapę swojego wyboru wynikiem 16:9.

G2 wyrównuje!

Po Anubisie przenieśliśmy się na Inferno, wybrane przez G2. Europejski skład mimo przegrywania 2:4 na start, zdołał wyjść na prowadzenie 10:5 przed przerwą i do strony broniącej przystępował z przewagą pięciu punktów. Po zmianie stron jednak Cloud9 zdołało odrobić straty i wyrównać stan spotkania przy wyniku 11:11, aczkolwiek końcówka mapy należała już do G2, które triumfowało 16:13.

Ancient decyduje!

O tym, kto zagra w wielkim finale miał więc zadecydować Ancient. Tego lepiej rozpoczęli zawodnicy G2, którzy wyszli na prowadzenie 3:0. Jednak im dalej w las, tym lepiej prezentowało się Cloud9, które ostatecznie do przerwy prowadziło 10:5. Po zmianie stron Ax1le i spółka już nie odpuścili i mimo lekkich kłopotów, zdołali domknąć to spotkanie bez niepotrzebnej nerwówki, wygrywając 16:9 i awansując do wielkiego finału.

BLAST Premier Fall Showdown na ekrany powróci już jutro z pierwszym półfinałem. W nim zobaczymy ENCE oraz BIG. Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Showdown są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata! Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego, a przygotuje ją zespół GX_Studio. Wraz z nim ekipę komentatorską stworzą Piotr “Duman” Dumanowski, Łukasz “Hermes” Pożyczek, Olaf “Szeregowy” Ostrowski oraz Kuba “Kubik” Kubiak.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!