Niestety to koniec. x-kom AGO odpada z trzeciego sezonu Spring Sweet Spring

fot. GG League / Maciej Kołek

Liczyliśmy na finał, jednak tak się nie stało. x-kom AGO po trzech mapach musiało uznać wyższość Entropiq i pożegnało się z trzecim sezonem Spring Sweet Spring na etapie półfinałów. 

Dobra forma reprezentantów x-kom AGO zaprocentowała awansem w światowym rankingu HLTV na 24 miejsce, dzięki dobrej grze w ESEA Premier i innych internetowych rozgrywkach, w tym właśnie Spring Sweet Spring. W trzecim sezonie w fazie pucharowej mogliśmy oglądać dwa polskie zespoły – Anonymo oraz x-kom AGO. Niestety dzisiaj jastrzębie także pożegnały się z rozgrywkami.

x-kom AGO awansowało do półfinałów i dzisiaj zmierzyło się z rosyjskim Entropiq. Pierwsza mapa zbudowała w nas dużą wiarę, że Polacy mogą awansować do finału całego turnieju, gdzie przypomnijmy, walka toczy się o 40 000$ oraz miejsce na lanowych finałach. Na Ancient po niezłej grze po stronie atakującej i praktycznie perfekcyjnej obronie udało się zwyciężyć pierwszą mapę 16:10. Niestety na Duście2 nie było już tak kolorowo, a ekipa Damiana “Furlana” Kisłowskiego mimo dobrego startu (6:1) nie popisała się w dalszej części. Już przed zmianą stron Entropiq zdołało dogonić naszych rodaków i nawet wygrać pierwszą połowę 8:7. Najgorsze przyszło jednak po przejściu do terrorystów, gdzie jastrzębie dopiero przy stanie 7:15 znalazły sposób na rywala. Ostatecznie druga mapa wpadła na konto Rosjanów wynikiem 16:11.

Na sam koniec zespoły starły się na Nuke, gdzie x-kom AGO po przegranej pistoletówce zdołało zrewanżować się rywalom. Niestety to samo uczynili po chwili Rosjanie, którzy nieco się rozkręcili i w pewnym momencie grając po stronie łatwiejszej (CT), wygrywali aż 8:1. Polacy zdołali nieco nadgonić rywala, lecz pod sam koniec pierwszej części mapy znowu pozwolili przeciwnikom na wiele, przez co przed zmianą przegrywali 4:11. Przejście do antyterrorystów nieco odmieniło zespół znad Wisły, który rozpoczął pogoń za rywalem od wygranej pistoletówki. Jednak przy stanie 7:11 to ponownie Entropiq pokazało pazur i ostatecznie wygrało trzecią mapę 16:7, a cały pojedynek 2:1.

x-kom AGO vs Entropiq – 1:2

  • Ancient – 16:10
  • Dust2 – 16:11
  • Nuke -7:16

x-kom AGO ostatecznie w trzecim sezonie Spring Sweet Spring zajęło 3-4 miejsce. Do finału brakło niewiele, przez co miejmy nadzieję, uda się tego dokonać w kolejnej edycji rozgrywek.

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem