NiP awansuje do wiosennych finałów BLAST Premier Europe

Ninjas in Pyjamas to ostatnia drużyna, która wywalczyła slota na wiosenne finały BLAST Premier. Już jutro Szwedzi rozpoczną zmagania na turnieju, którego pula wynosi 500 tysięcy dolarów!

Mecz o trzecie miejsce w BLAST Showdown zakończył się zwycięstwem szwedzkiej ekipy, która pewnie ograła duńskie MAD Lions 2-1 i zainkasowała tym samym 25 tysięcy dolarów. Już jutro o 16:30 NiP podejmie Natus Vincere w ramach ćwierćfinałów BLAST Premier Spring 2020 Europe Finals.

🇸🇪 NiP 2-1 MAD Lions 🇩🇰

Overpass (16:7)

Szwedzi zespół znakomicie rozpoczął zmagania na Overpassie, bowiem objął prowadzenie 5-0 po stronie atakującej. Później jednak Duńczycy obudzili się, a drużyny szły cios za ciosem. Ostatecznie to hampus i spółka zakończyli pierwszą połowę z trzyrundową przewagą. Druga pistoletówka wpadła w ręce nawwka, który zanotował trzy eliminacje i pomógł NiP wejść na prowadzenie. Ekipa AcilioNa po zmianie stron zdołała wygrać tylko jedną rundę, a Szwedzi zabezpieczyli Overpassa wynikiem 16-7.

Nuke (10:16)

Nie wiadomo od dziś, że Nuke to jedna z najsłabszych map Ninjas in Pyjamas (30% wygranych spotkań w ciągu ostatnich trzech miesięcy). MAD Lions objęło prowadzenie 4-0, jednak twist i spółka powrócili do meczu i stopniowo przejmowali przewagę. Wygrali drugą pistoletówkę, jednak nie dali rady ekipie sjuusha, która rozgrywała rundę force. Duńczycy zrujnowali ekonomię rywali i nieuchronnie zbliżali się do zwycięstwa, a NiP było bezradne. Zmagania na Nuke’u zakończyły się wynikiem 16-10 na korzyść AcilioNa i spółki.

Train (16:11)

Pierwsza pistoletówka wpadła w ręce MAD Lions, jednak Szwedzi wygrali rundę ze słabszym wyposażeniem, przez co objęli prowadzenie i zakończyli pierwszą połowę rezultatem 11-4. NiP wygrało drugą pistoletówkę, jednak ekipa Bubzkjiego nie powiedziała ostatniego słowa. Duńczycy rozpoczęli passę wygranych i byli bliscy powrotu, jednak szwedzka formacja przerwała comeback i zabezpieczyła Traina wynikiem 16-11.

Tym spotkaniem zakończyły się batalie w europejskim BLAST Premier Showdown. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco: