North kompletuje swój skład CS:GO. Lekr0 nowym nabytkiem duńskiej formacji!

Fot. DreamHack / Adela Sznajder

Plotki Jarka “DeKaya” Lewisa po raz kolejny znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Jonas “Lekr0” Olofsson oficjalnie odchodzi z NiP i zasila szeregi North! 

27-latek opuszcza Ninjas in Pyjamas po ponad dwóch latach kroczenia wspólnymi drogami. Do skandynawskiego zespołu dołączył w połowie 2018 roku, zastępując Williama “drakena” Sundina. Zaledwie miesiąc później Lekr0 objął funkcję lidera w grze i pod jego sterami szwedzka formacja zdołała wygrać europejskiego Minora, przez co awansowała do Majora FACEIT London 2018. Epizod Jonasa w NiP był niezwykle udany, ale jak mawia przysłowie coś się kończy, coś zaczyna. W maju bieżącego roku został przesunięty na ławkę rezerwowych, a jego miejsce w głównym składzie zajął Hampus “hampus” Poser. Od tego czasu Lekr0 poszukiwał nowego domu, którym okazało się North. 27-letni rifler wszedł w buty Markusa “Kjaerbyego” Kjaerbyego, który przeszedł do FaZe Clanu.

Na jeden czas plotkowano, że Olofsson dołączy do MAD Lions, które potrzebowało następcy Lucasa “Bubzkjiego” Andersena. Jak się jednak okazało, Szwed odrzucił ofertę, a końcowym elementem układanki Lwów został nasz rodak – Paweł “innocent” Mocek.

Szef operacji esportowych w North – Graham Pitt powiedział: “Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy powitać Jonasa w North. Jest on graczem, z którym zarówno nasz główny trener, Jimmy Berndtsson, jak i ja pracowaliśmy intensywnie w ostatnich latach, więc wiemy dokładnie, jakiego rodzaju jest zawodnikiem i oczekujemy, że doskonale wpasuje się w powierzoną mu rolę“. Nowy nabytek w oficjalnym oświadczeniu zawarł: “Naprawdę nie mogę doczekać się aż dołączę do drużyny. Było wiele plotek o tym, że zasilę szeregi innych zespołów, ale kiedy zacząłem rozmawiać z North o celach projektu i jego ambicjach, nie miałem już żadnych wątpliwości. To na pewno jest dla mnie nowy dom i naprawdę nie mogę się doczekać, aby zagrać z chłopakami i wznieść ich na wyższy poziom“.

Lekr0 zadebiutuje w barwach nowego pracodawcy we wtorek, gdy on i jego kompani rozpoczną batalię w play-offach trzeciej odsłony Nine to Five. Pula nagród tego turnieju wynosi 50 tysięcy dolarów, a wśród jego uczestników znajdziemy m.in.  Heroic, MIBR czy Spirit.

Aktualny skład North prezentuje się następująco:

  • Nicklas “gade” Gade
  • Rene “cajunb” Borg
  • Philip “aizy” Aistrup
  • Mathias “MSL” Lauridsen
  • 🇸🇪 Jonas “Lekr0” Olofsson
  • 🇸🇪 Jimmy “Jumpy” Berndtsson (trener)

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem