Nowopowstała organizacja 00Nation nowym domem O PLANO!

Fot. 00Nation

Zawodnicy O PLANO w końcu znaleźli wsparcie ze strony organizacji. Trafili oni bowiem pod skrzydła 00Nation!

00Nation to nowopowstała organizacja esportowa, którą finansowo wspierają piłkarz Juventusu, Arthur Melo, a także współzałożyciel klubu koszykarskiego Milwaukee Bucks, Wes Edens. Podpisanie kontraktów oznacza, że zawodnicy w końcu zakończyli ośmiomiesięczną tułaczkę w pogoni za pożądanym wsparciem.

Zamysł projektu O PLANO zrodził się na początku bieżącego roku z inicjatywy Raphaela “cogu” Camargo i byłych reprezentantów MIBR-u. Niemniej jednak dopiero w maju wszyscy członkowie uwolnili się z obowiązujących kontraktów, a zespół stał się tym samym niezależny. Mimo takiego statusu, ten zmuszony był czekać na organizację ponad cztery miesiące. W tym czasie Lucas “LUCAS1” Teles i spółka zajęli m.in. czwarte miejsce podczas cs_summit 8 oraz wywalczyli wicemistrzostwo DreamHack Open June NA. Warto napomknąć, że wciąż mają szansę zakwalifikować się do nadchodzącego Majora, wszak na swoim koncie posiadają 1300 punktów RMR. Za kilka dni spróbują powiększyć swój dorobek punktowy, ponieważ czeka ich rywalizacja w Intel Extreme Masters Fall 2021. Na placu boju zamelduje się również Team Liquid czy FURIA Esports.

Z niecierpliwością czekamy na możliwość dalszego budowania organizacji, opierając się na naszych nowych graczach. Chcemy być częścią ich podróży na szczyt.” – stwierdził Head of Esports w 00Nation, Bruno Santos. Z kolei Vito “kNgV” Giuseppe oznajmił: “Podjęliśmy decyzję o współpracy z 00Nation, ponieważ odkąd zaczęliśmy szukać domu, postawiliśmy sobie za cel znalezienie miejsca, w którym mielibyśmy strukturę i wsparcie, aby móc konkurować z najlepszymi. Umowa z 00Nation idzie w parze z naszymi celami i sposobem myślenia. Siedziba organizacji będzie mieściła się w stolicy Norwegii, Oslo. Posiadanie siedziby w Europie jest dla nas ważnym punktem, bowiem chcemy na co dzień rywalizować i trenować z topowymi drużynami“.

kNgV przyznał, że ma w planach stworzenie akademii, ponieważ chce przekazać swoje doświadczenie młodemu pokoleniu graczy. “Jestem bardzo wdzięczny za wszystko, co CS mi dał i chcę oddać część z tego nowemu pokoleniu. Będę ojcem chrzestnym projektu akademii, poświęcę czas, aby przekazać moje doświadczenie młodszym zawodnikom. Moim celem jest zbudowanie drugiego zespołu, który początkowo będzie rywalizować na szczeblu krajowym“.

Brazylijczycy zadebiutują w nowych barwach już w sobotę (4 września) o godzinie 13:30. Wówczas staną w szranki z odświeżonym Fnatic w ramach Nordic Masters Fall, czyli turnieju kwalifikacyjnego do BLAST Premier Showdown 2021.

Aktualny skład 00Nation wygląda następująco:
  •  Lucas “LUCAS1” Teles
  •  Henrique “HEN1” Teles
  •  Vito “kNgV” Giuseppe
  •  Leonardo “leo_drk” Oliveira
  •  Vinicius “vsm” Moreira
  •  Alencar “trk” Rossato
  •  Raphael “cogu” Camargo (trener)

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem