Oficjalnie: 14. sezon ESL Pro League odbędzie się online!

Fot. Bart Oerbekke, ESL

Po rozegraniu IEM Cologne 2021 w środowisku lanowym, mieliśmy nadzieję na kolejne tego typu widowiska. Niemniej jednak ESL oznajmiło dzisiaj, że 14. sezon ESL Pro League odbędzie się online!

14. sezon Pro Ligi rozegra się w internecie z powodu niepewności związanymi z pandemicznymi restrykcjami. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji, dwanaście drużyn partnerskich, przedstawiciele EPL oraz CSPPA byli informowani o wszelkich zmianach. Turniej zostanie rozegrany analogicznie do trzynastego sezonu, a wszyscy zawodnicy będą rywalizować ze swoich domów lub bootcampów. Chętnie kontynuowalibyśmy rozgrywki na LAN-ie, ale ciągle mamy nowe wyzwania i są zbyt duże do przezwyciężenia. Niestety mamy do czynienia z innymi warunkami niż w przypadku IEM Cologne. Zwłaszcza w obliczu drastycznego wzrostu zachorowań wariantem Delta w całej Europie, poddanie się podobnym, jeśli nie ostrzejszym restrykcjom bez wsparcia lokalnych władz jest niemożliwe dla wszystkich graczy i pracowników, ponieważ EPL potrwa dwa razy dłużej niż IEM Cologne. Przejście do internetu jest najbezpieczniejszą opcją, aby upewnić się, że wszystkie drużyny nadal będą mogły rywalizować, jednocześnie nie ryzykując, że ktoś utknie z powodu ograniczeń w podróżowaniu.” – zawarło ESL w oficjalnym komunikacie.

W CS-owym odpowiedniku piłkarskiej Ligi Mistrzostw zobaczymy m.in. Na’Vi, G2 Esports, Astralis, Vitality czy też Ninjas in Pyjamas. Na placu boju zameldują się również Polacy – Michał “MICHU” Müller, reprezentujący barwy Evil Geniuses, oraz ENCE eSports z Pawłem “Dychą” Dychą i Olkiem “hadesem” Miśkiewiczem na pokładzie.

Aktualna lista uczestników 14. sezonu Pro Ligi prezentuje się następująco:
Zespoły partnerskie
🇷🇺 Natus Vincere 🇪🇺 FaZe Clan 🇪🇺 G2 Esports 🇩🇰 Astralis
🇸🇪 NiP 🇫🇷 Team Vitality 🇪🇺 mousesports 🇪🇺 ENCE eSports
🇺🇸 Evil Geniuses 🇪🇺 compLexity 🇺🇸 Team Liquid 🇪🇺 Fnatic
Zespoły zakwalifikowane
🇷🇺 Team Entropiq 🇦🇺 Renegades 🇧🇷 TeamONE 🇨🇿 SINNERS eSports
🇺🇸 Bad News Bears Siedem slotów zostanie przyznanych na podstawie światowego rankingu ESL

14. sezon ESL Pro League rozpocznie się 16 sierpnia, czyli dzień po zakończeniu letniej przerwy dla profesjonalnych graczy. Rozgrywki potrwają niespełna miesiąc i zaoferują uczestnikom pulę nagród w wysokości 750 tysięcy dolarów.

Powiązane posty

Po czwarty tytuł. MOUZ NXT walczy o finał ligi akademickiej

Chory boost na Ancient. Valve powinno go usunąć?

Szkoła rzucania smoke’ów w wykonaniu YEKINDARA. Zasłoń całe “A” na Mirage’u