Oficjalnie: Bymas zasila szeregi mousesports

Fot. mousesports

Trzeba przyznać, że kilka ostatnich miesięcy jest bardzo barwnych w karierze Aurimasa “Bymasa” Pipirasa. Młody Litwin prosto z FaZe Clanu trafił do mousesports! 

16-letni zawodnik do niedawna skupiał się na grze w FPL-u, a jego talent wzbudzał zainteresowanie wśród wielu profesjonalnych graczy. Został zauważony m.in. przez  Nikole “NiKo” Kovacs, który mocno wychwalał umiejętności nastolatka. Pod koniec maja w szeregach FaZe Clanu doszło do niespodziewanych zmian. Olof “olofmeister” Kajbjer z powodu wypalenia zawodowego postanowił odpocząć od profesjonalnej rywalizacji, a jego zastępcą został właśnie Bymas. Od tego czasu wraz ze swoimi nowymi kompanami zajął m.in. trzecie miejsce na wiosennej edycji DreamHack Masters i europejskich finałach BLAST Premier Spring.

Zawodnicy mousesports od początku 2020 roku mocno obniżyli swoje loty. Oprócz wicemistrzostwa na jedenastym sezonie ESL Pro League, Myszy nic większego nie zdołały zdziałać. Problem ten spotęgowała światowa pandemia koronawirusa i tzw. “era online”.

Ostatnie wyniki ekipy karrigana:

 • 13/14 miejsce – ESL One Road to Rio Europe
 • 13/16 miejsce – DreamHack Masters Spring 2020
 • 2 miejsce – Gamers Without Borders
 • 5/6 miejsce – BLAST Premier Spring Europe Showdown

Jak na razie mało wiemy o transferze Bymasa do mousesports. Rzeczą jasną jest tylko fakt, że został on szóstym zawodnikiem zespołu CS:GO. Być może w tej formacji znajdzie swoją oazę spokoju i wraz z doświadczonym trenerem będzie przyzwyczajał się do nowych taktyk i nowego otoczenia.

Organizacja na swoim oficjalnym Twitterze napisała: “Już w tym roku doświadczyliśmy, jak realia i nagłe okoliczności mogą nas zmienić. Postanowiliśmy więc poszerzyć nasze szeregi i sprowadzić szóstego zawodnika. Jesteśmy podekscytowani, że nową rolę obejmie tak wielki talent, jakim jest Bymas, który idealnie wpasuje się w naszą kategorię rozwoju młodych graczy“.

Kiedy Aurimas zadebiutuje w barwach nowego pracodawcy? Tego jak na razie nie wiemy, ale pewnym faktem jest, że podopieczni Rejina wezmą udział w ESL One Cologne, który startuje już za nieco ponad tydzień. Myszy zmagania rozpoczną w grupie A, w której znalazło się m.in. MAD Lions, BIG czy też Natus Vincere.

Aktualny skład mousesports prezentuje się następująco:

 • 🇩🇰 Finn “karrigan” Andersen
 • 🇹🇷 Ozgur “w0xic” Eker
 • 🇳🇱 Chris “chrisJ” de Jong
 • 🇪🇪 Robin “ropz” Kool
 • 🇸🇰 David “⁠frozen⁠ Čerňanský
 • 🇱🇹 Aurimas “Bymas” Pipiras
 • 🇩🇰 Allan “Rejin” Petersen (trener)

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem