Oficjalnie: Grim zasila szeregi Liquid

Fot. Alex Maxwell, DreamHack

Jarek “DeKay” Lewis po raz kolejny pozostał nieomylny. Michael “Grim” Wince dołącza do Teamu Liquid, zastępując Nicka “nitr0” Cannella w wyjściowej piątce! 

Pod koniec lipca na łamach portalu DBLTAP wyszedł artykuł, w którym poinformowano, że legenda drużyny – nitr0 ustąpi miejsca młodemu Grimowi. Plotki te nie milkły w ustach społeczności, a oficjalnie zostało to potwierdzone 1 sierpnia. Zmiany w szeregach organizacji zaszły z powodu słabych osiągnięć, jakich Liquid doświadczyło w ostatnim czasie. Widoczne było, że nitr0 odstawał swoimi umiejętnościami indywidualnymi od pozostałych kompanów. Ten problem jeszcze bardziej spotęgowała pandemia koronawirusa i tzw. “era online”.

19-letni Grim w przeszłości wojował głównie na amerykańskim podwórku, gdzie reprezentował barwy takich formacji jak Dignitas, SoaR czy Spacestation. Ostatnie miesiące spędził w Triumph, w którym zyskał rozgłos na krajowej, jak i międzynarodowej scenie. W tym zespole Michael błyszczał swoimi umiejętnościami indywidualnymi, ponieważ jego średni rating w przeciągu ośmiu ostatnich miesięcy wyniósł 1.31.

Grim w wywiadzie napisał: “Moim celem w nowej organizacji jest zdobycie jak największej ilości trofeów, zwłaszcza Majora. Chcę, żebyśmy byli najlepszą drużyną na świecie. Chcemy, żeby fani mogli na nas polegać, a my postaramy się konsekwentnie dostarczać wyniki. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, którzy nas wspierali, tak samo, jak Ty! Bez Was nic z tego nie byłoby możliwe i mam nadzieję, że uda mi się solidnie wpasować w szeregi zespołu i wygrać kolejne duże i liczne mistrzostwa dla sceny NA“.

Czy z młodą krwią na pokładzie, Liquid zdoła powrócić na dawne tory? Tego dowiemy się już za trzy dni, ponieważ wtedy podopieczni Erica “adreNa” Hoaga rozpoczną batalię na letniej edycji DreamHack Open. Formacja prowadzona przez Stewiego2K znalazła się w tej samej grupie, co były pracodawca Grima – Triumph.

Aktualny skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

  •  Jake “Stewie2K” Yip
  •  Jonathan “EliGe” Jablonowski
  •  Russel “Twistzz” Van Dulken
  •  Keith “NAF” Markovic
  • Michael “Grim” Wince
  •  Eric “adreN” Hoag (trener)

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem