PGL Major: ENCE lepsze od Outsiders na Mirage; wyłoniono pierwszych ćwierćfinalistów!

Dzisiejsze spotkania w ramach fazy Legend PGL Majora w Antwerpii wyłoniły pierwsze dwie drużyny, które oczekują w ćwierćfinale na swojego przeciwnika. Spirit oraz Natus Vincere osiągają bilans 3-0, zaś ENCE poprawia wczorajsze błędy, pokonując drużynę Outsiders.

Dzień drugi fazy Legend rozpoczęto od czterech spotkań Best of 1, w których zmierzyły się drużyny z bilansem 1-1. Oczy wielu Polaków z pewnością skupione na ENCE z dychą i hadesem na czele, które dosyć gładko radzi sobie z Outsiders. Wiele emocji ponownie przyniosło spotkanie G2, w którym ekipa NiKo zmierzyła się tym razem z Heroic, lecz ponownie ponieśli porażkę z takim samym wynikiem w dogrywce, jak pierwszego dnia.

ENCE 🇪🇺 16 – Mirage – 8 🌎 Outsiders BILANS 2-1
Heroic 🇩🇰 19 – Vertigo – 17 🇪🇺 G2 BILANS 2-1
BIG 🇩🇪 10 – Vertigo – 16 🇧🇷 FURIA BILANS 1-1
Cloud9 🇷🇺 8 – Nuke – 16 🇪🇺 FaZe BILANS 1-1

Później przyszedł czas na rywalizację w formacie Best of 3, z których połowa drużyn miała bilans 2-0, zaś druga połowa walczyła o pozostanie w turnieju. Ponownie wielka brazylijska społeczność śledziła losy Imperial, które po wyrównanym starciu przeciwko Bad News Eagles pozostało w grze na dłużej. Dobrą robotę wykonał także Team Spirit, gdy po przegraniu pierwszej mapy pewnie sięgnęli po dwie kolejne, by wygrać 2-1. Na samym końcu rozegrał się mecz między Natus Vincere i Ninjas in Pyjamas. Szwedzi okazali się nieco lepsi od rywali po stronie terrorystów na Mirage, więc wkrótce wyrównali wynik w mapach, ale to Na’Vi pokazało prawdziwą dominację na Ancient.

Vitality 🇫🇷 20 🇺🇸 Liquid BILANS 0-2
Spirit 🇷🇺 21 🇩🇰 Copenhagen Flames BILANS 2-0
Bad News Eagles 🇽🇰 02 🇧🇷 Imperial BILANS 0-2
Natus Vincere 🇺🇦 21 🇸🇪 Ninjas in Pyjamas BILANS 2-0

Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji poświęconej PGL Major Antwerp 2022.