Podsumowanie Super Game e-sport w Oławie!

W dniach 15-16 grudnia 2018 roku w Oławie zagościła siódma runda obecnego sezonu rozgrywek SUPER GAME e-sport. Oławskie Centrum Kultury Fizycznej stało się areną zmagań dla reprezentacji szkolnych, które brały udział w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie oraz dla drużyn pucharowych, które toczyły batalię o zwycięstwo w Pucharze Polski w E-sporcie.

Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę o godzinie 9:00 od rozgrywek grupowych LG Mistrzostw Polski Szkół. Z upływem czasu, miały miejsce kolejne spotkania. W rozgrywkach brały udział szkoły reprezentujące miasta z całej Polski — Krakowa, Wielunia, Gorzowa Wielkopolskiego, Tychów czy Oławy. Rozgrywki grupowe zakończyły się około godziny 13:00, a tuż po nich rozegrane również zostały mecze półfinałowe – już w systemie BO3. Pierwszy półfinał padł łupem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie, które pokonało ZS nr 2 w Wieluniu wynikiem 2:0. Mecz ten opiewał w nieustające e-sportowe emocje, ale ostatecznie to CKZiU okazało się lepsze. Drugi półfinał rozegrały między sobą dwie szkoły TEB Edukacji – z Gorzowa oraz Krakowa. Tutaj bezkonkurencyjne zwycięstwo 2:0 odniosła pierwsza formacja.

Zgodnie z harmonogramem finał wystartował o godzinie 12:00 w niedzielę – byliśmy blisko poznania zwycięzcy. Jak na mecz finałowy przystało, potrzebne były aż trzy mapy. Wygranym okazało się Technikum TEB Edukacja z Gorzowa! Równocześnie rozgrywany był mecz o trzecie miejsce – TEB Edukacja Kraków pokonała ZS nr 2 w Wieluniu i stanęła na najniższym stopniu podium. Zaraz po zakończeniu rozgrywek, organizatorzy wręczyli nagrody, puchary oraz medale.

Również w niedzielę rozpoczęły się rozgrywki HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. 8 drużyn stanęło do walki o zwycięstwo. Ćwierćfinały rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00, a mierzyły się w nich tylko najlepsze zespoły, które wywalczyły miejsce w turnieju. Zwycięzcy mieli zagwarantowane lokaty w spotkaniach, które mogły zdecydować o miejscach na podium i ostatecznych wynikach turnieju. W pierwszym półfinale zmierzyła się drużyna „Malutkie Bobaski”, która podjęła Superius Gaming. Wynik tej rywalizacji nie pozostawił złudzeń – Superius zdeklasowało przeciwnika i pewnie wkroczyło do finału. Drugi mecz rozgrywały Team Exceed oraz Rekord Gaming Black. Tutaj podobnie, Team Exceed pewnie dołączyło do Superius Gaming, aby zmierzyć się z nimi o pierwsze miejsce. Finał był bardzo wyrównany i zgodnie z oczekiwaniami większości, zakończył się dopiero po trzech mapach. Superius odniosło drugie zwycięstwo z rzędu w ramach turniejów organizowanych przez SUPER GAME e-sport. Trzecie miejsce wywalczone zostało przez „Malutkie Bobaski”, które poradziło sobie z drużyną Rekord Gaming Black. Kilka chwil później, puchary powędrowały w górę w geście triumfu każdej z drużyn. Zawodnicy otrzymali także medale oraz nagrody.

Podczas wydarzenia miały miejsce również liczne turnieje indywidualne w takie gry jak CS: GO, League of Legends, Quake Champions czy FIFA 18, a nagrody ufundowane zostały przez Miasto Oława, Gminę Oława oraz SUPER GAME e-sport.

W trwającym 2 dni turnieju FIFA 18 zwyciężył Damian Makowski, który w finale pokonał Kacpra „Jawormeistera” Jaworskiego.

Powiązane posty

Kubota Pack w Farming Simulator 22!

Jak nie gotować na Twitchu – Streamerka wywołała pożar w kuchni podczas transmisji

Odbierz brytyjski czołg VI poziomu Cromwell B w World of Tanks na Steamie!