Podsumowanie SUPER GAME e-sport w Sztumie!

14-15 września w Sztumskim Centrum Kultury odbyło się rozpoczęcie sezonu SUPER GAME e-sport 2019/20.

Miasto i Gmina Sztum gościła przez weekend graczy z całej Polski. Wydarzenie było podzielone na dwa główne turnieje w grze Counter-Strike: Global Offensive: Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie oraz oraz turniej indywidualny. Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Sztum Pan Leszek Tabor oraz Pani Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie Bożena Dąbrowska

Pierwszego dnia gracze zmierzyli się o tytuł najlepszej drużyny w grze Counter Strike: Global Offensive. Pierwsze starcia rozpoczęły się o godzinie 9:00.

I miejsce – Wyrafikowani
II miejsce – RioVape
III miejsce – ProXone

Drugiego dnia przyszła pora na Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie, drużyny stanęły do walki o tytuł najlepszej podczas pierwszej edycji SUPER GAME e-sport w Sztumie. Mecz finałowy zwyciężył Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie nad reprezentacją Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku 2:0.

Dla odwiedzających przez dwa dni przygotowany był turniej indywidualny FIFA 19, rywalizacja na symulatorze wyścigowym Gran Turismo Sport TAG Heuer na najszybszego zawodnika oraz strefa FREE2PLAY. Również odbyły się liczne wykłady na temat dziedziny e-sportu oraz tematyki komputerowej. Szczególne podziękowania za wykład o “Monetyzacji w e-sporcie”, który wygłosił dr Marcin Kołacz (Kancelaria Doradztwa Gospodarczego i Prawnego „FILAR”). Dziękujemy również Pani Elwirze Tomasiak z Poradni psychologiczno – pedagogicznej w Sztumie. W niedzielę przedstawiciele firm i instytucji zmierzyli się o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. Zwycięzcą został Mateusz Wasiński z firmy FILA.

Powiązane posty

Kubota Pack w Farming Simulator 22!

Jak nie gotować na Twitchu – Streamerka wywołała pożar w kuchni podczas transmisji

Odbierz brytyjski czołg VI poziomu Cromwell B w World of Tanks na Steamie!