Polacy lepsi od Norwegii w eliminacjach do The World Championships 2016

Na początku nie wyglądało to za dobrze, ale na szczęście polskiej reprezentacji CS:GO udało się pokonać Norwegię w fazie grupowej eliminacji do The World Championships 2016. W ćwierćfinale biało-czerwoni zagrają ze Szwecją.

Pierwsza mapa, Dust 2 rozpoczęła się fatalnie. Norwegowie raz za razem zdobywali kolejne rundy. Swój pierwszy punkt Polska zdobyła przy stanie 1:8. Do połowy udało im się dotrzeć do 6:9. Po zmianie stron ekipa NEO zgarnęła pistoletówkę, jednak nie udało im się wyrównać z przeciwnikami. Koniec końców Norwegowie zwiększali swoją przewagę, a “nasi” gonili ich w końcówce, domagając się dogrywki. Tę ostatecznie przegrali 20:22.

Walka przeniosła się na Mirage, gdzie sytuacja się odwróciła. Polacy zaczęli świetnie, doprowadzając do 9:6. Tym razem to Norwegowie gonili wynik – aż wyprzedzili Polaków na 12:9. Polska doprowadziła do 12:12 a ostatecznie zremisowała 15:15. Tutaj wystarczyła jedna dogrywka i Mirage zakończyło się z rezultatem 19:17.

Pojedynek miał rozstrzygnąć się na Cache. Polska w ofensywie nie miała sobie równych. Norwegowie nie mieli tutaj zbyt wiele do powiedzenia – dość powiedzieć, że do połowy było 11:4. Zmiana stron nieco poprawiła sytuację naszych oponentów, gdyż w końcu zaczęli nadrabiać – pomimo zwycięskiej dla “naszych pistoletówki” nie przeszkodziło to jednak ekipie NEO w zdobywaniu kolejnych punktów i chwilę później widzieliśmy 16:11.

Następny mecz naszej reprezentacji odbędzie się 15 września o 16:00. Czeka na nich dość ciężki pojedynek z reprezentacją Szwecji.