Przetasowań w Sprout ciąg dalszy! enkay J nie jest już częścią sztabu trenerskiego

Fot. Stephanie Lindgren x ESL

Dwa dni temu Marko “kressy” Đorđević rozstał się ze Sprout, a dziś jego losy podzielił dotychczasowy szkoleniowiec sekcji CS:GO, Niclas “enkay J” Krumhorn!

Roszady są następstwem tragicznej passy wyników, która miała miejsce na przestrzeni ostatnich miesięcy. Drużyna nie zdołała spełnić głównego celu, jakim był awans na Majora, a także pokazała się z fatalnej strony podczas europejskiego Intel Extreme Masters Fall 2021. “Staranie enkaya J traktujemy z ogromnym szacunkiem i życzymy mu powodzenia w przyszłości. Wielkie podziękowania dla Niclasa za bycie oddaną częścią Sprout. Żegnaj drogi przyjacielu.” – napisali przedstawiciele organizacji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

enkay J objął rolę głównego szkoleniowca Sprout już w sierpniu 2019 roku. Za jego kadencji drużyna zwyciężyła m.in. charytatywny turniej PlayForBelarus, 33. sezon ESEA Premier,  UNITED Pro Series Winter 2020 oraz czterokrotnie triumfowała w ESL Mistrzostwach Niemiec. Wywalczyła także wicemistrzostwo wiosennej edycji ESL European Championship 2020, United Masters League 2, Games Clash Masters 2019 i DH Open Atlanta 2019. W szczytowym momencie okupowała nawet szesnastą lokatę w światowym rankingu HLTV. Niemniej fantastyczna passa Sprout zakończyła się w grudniu 2020 roku, bowiem to wtedy organizacja przesunęła Pawła “Dychę” Dychę i Michała “snatchiego” Rudzkiego na listę transferową, rezygnując tym samym z koncepcji międzynarodowego składu. W buty Polaków weszli kressy oraz slaxz, ale z perspektywy długoterminowej był to ogromny błąd, ponieważ od czasu tej zmiany zespół prezentował się haniebnie. Obecnie jest blisko wypadnięcia z TOP60 świata.

Po ponad dwóch latach pracy w Sprout, mój czas dobiegł końca. To był niesamowity okres wypełniony wieloma pięknymi wzlotami, ale niestety również wieloma rozdzierającymi serce upadkami. Mam tyle wspaniałych wspomnień, że nigdy ich nie zapomnę. Jestem naprawdę wdzięczny wszystkim zawodnikom, z którymi miałem zaszczyt pracować, za zaufanie do mnie jako trenera i za ich zaangażowanie w drużynę.” – oświadczył enkay J na TwitLongerze. “Jeśli chodzi o mnie, to aktualnie oceniam wszystkie opcje i czekam na kolejny emocjonujący rozdział w mojej karierze. Nadal chcę sprawować funkcję trenera CS:GO, ponieważ ta gra jest dla mnie całym światem i jestem zmotywowany niż kiedykolwiek wcześniej.” – kontynuował.

Nadchodzi nowe rozdanie w Sprout!

Dotychczas niemiecka organizacja inwestowała głównie w graczy z rodzimej scenie, aczkolwiek w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej ulegnie to zmianie. Według doniesień różnorakich portali, nowy kolektyw budowany ma być wokół Josefa “faveNa” Baumanna oraz duńskiego snajpera, Rasmusa “raalza” Steensborga. Z kolei znany ze swojej prawdomówności Alexey “OverDrive” Biryukov twierdzi, że w kręgach zainteresowań Sprout znalazł się były reprezentant Natus Vincere, Egor “flamie” Vasilev.

Aktualny skład Sprout wygląda następująco:

  •  Fritz “slaxz” Dietrich
  •  Timo “Spiidi” Richter
  •  Rasmus “raalz” Steensborg
  •  Timo “Spiidi” Richter

Powiązane posty

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem

PGL Major: ENCE melduje się w playoffach; Imperial eliminuje Cloud9 z turnieju!