REZ przedłużył obowiązującą umowę z Ninjas in Pyjamas o kolejne cztery lata!

Fot. Stephanie Lieske x ESL

Jeden z najlepszych szwedzkich graczy CS:GO młodego pokolenia, Fredrik “REZ” Sterner, zostanie w Ninjas in Pyjamas na dłużej. 23-latek przedłużył bowiem obowiązujący kontrakt do 2025 roku!

Przedłużenie kontraktu nastąpiło krótko po tym, jak skandynawski kolektyw pokonał brazylijskie TeamONE w 14. sezonie ESL Pro League, zabezpieczając tym samym bilans 2-0 w fazie grupowej. Jednym z bohaterów tego spotkania był właśnie REZ, który w kluczowym momencie zwyciężył niesamowitego clutcha 1v4. “Fredrik niedługo wkroczy w szczytowy okres swojej kariery i jestem niezmiernie zachwycony tym, że zaufał nam na kolejne cztery lata. Obserwowanie jego rozwoju przez ostatnie lata, gdy jest już niesamowicie uzdolnionym i wpływowym zawodnikiem, było niesamowitym. Z pewnością czeka go jeszcze długa droga. Będzie odgrywał kluczową rolę w zdobywaniu wielu trofeów z drużyną.” – przyznał w oświadczeniu dyrektor operacyjny NiP-u, Jonas Gundersen.

REZ przywdział trykot szwedzkiego giganta esportowego w czerwcu 2017 roku, zagrzewając miejsce u boku Christophera “GeT_RiGhTa” Alesunda oraz Patrika “f0resta” Lindberga. Jak na razie, dotychczasowa współpraca obu stron przełożyła się na owocne momenty, wszak pod banderą tej organizacji zwyciężył m.in. DreamHack Open Valencia 2017 i IEM XII Oakland, którego został zresztą MVP. Zdobył także srebro podczas trzeciego sezonu Flashpointa oraz dwóch turniejów z cyklu BLAST Pro Series Copenhagen.

Jestem zmotywowany – to wspaniałe uczucie przedłużyć kontrakt na kolejne cztery lata z NiP-em. W momencie dołączenia do tej formacji byłem zwykłym noobem, a wokół mnie było wielu doświadczonych ludzi. Teraz to ja wnoszę mądrość do zespołu, a sam strzelam headshoty lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Kurcze, jak to dobrze być Ninją.” – stwierdził 23-latek.

Aktualny skład Ninjas in Pyjamas wygląda w sposób następujący:
  •  Nicolas ⁠Plopski⁠ Gonzalez Zamora
  •  Hampus “⁠hampus⁠” Poser
  •  Nicolai “⁠dev1ce⁠ Reedtz
  •  Linus “LNZ” Holtäng
  •  Fredrik “⁠REZ⁠ Sterner
  •  Björn “⁠THREAT⁠” Pers (trener)

Powiązane posty

PGL Major: G2 wyeliminowane z turnieju przez Brazylijczyków!

Faza Pretendentów PGL Major Antwerp 2022 – co możemy powiedzieć po jej zakończeniu?

Ostatni dzień fazy Legend Majora w Antwerpii. Trzy drużyny pożegnają się z turniejem