Rozrywka w wersji audio – fantastyczne propozycje do słuchania

Jedną ze kategorii w literaturze opisywanych jako ta najsilniej pobudzająca ludzką wyobraźnię oraz kreatywność jest fantasy. To zdanie zdaje się podzielać większość społeczeństwa, a to za sprawą ogromnej popularności tego nurtu zarówno w kinematografii, grach (komputerowych oraz planszowych), jak i literaturze.

Dziś przyjrzymy się najlepszym audiobookowym pozycjom z nurtu fantasy, dostępnych na platformie Storytel.

„Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe” – Robert M. Wegner

„Północ” opisuje losy Górskiej Straży, dzikiego, ale przy tym niezwykle skutecznego oddziału wojskowego zmierzającego tam, gdzie niekoniecznie chce, ale musi. Pewne zadania przeznaczone są tylko dla odpowiednich szaleńców. Z kolei „Południe” traktuje o wojowniku przynależącym do plemienia Issaram, do którego pozostałe ludy odnoszą się z dystansem z powodu zasad nie przez wszystkich rozumianych. W jaki sposób te dwie historie się połączą i co to oznacza dla Imperium Meekhańskiego?

„Zbrodnia i kojot” – Kevin Hearne

Powiedzieć, że Atticus O’Sullivan ma dużo szczęścia jako druid to tak, jakby nic nie powiedzieć. Komu innemu udałoby się przetrwać przez ponad dwa tysiące lat tylko i wyłącznie dzięki swojemu sprytowi (a może właśnie dzięki niemu)? Niezadowoleni z tego powodu bogowie piorunów chcą wymierzyć mu karę, na co nasz bohater pozornie im pozwala z pomocą indiańskiego boga oszustwa, Kojota. Upozorowanie śmierci nie cieszy go jednak długo, ponieważ przez własną głupotę wpędza się w konflikt z potężną rasą skórokształtnych.

„Królewska krew” – Michael J. Sullivan

Królestwo cierpi z powodu nadmiaru spisków, intryg i knowań, które doprowadziły do zamordowania Króla, a winą zbrodni niesłusznie obarczono Royce’a i Hadrian. Znani wśród ludu złodzieje w żadnym razie nie mają zamiaru oddać się w ręce organów ścigania. Aby oczyścić swoje imiona, duet postanawia ruszyć w podróż mającą na celu dekonspirację prawdziwego winnego. A wszystko to przedstawione jest przy akompaniamencie magii, spektakularnych pojedynków i barwnych postaci.

„Z mgły zrodzony” – Brandon Sanderson

Ostatni Imperator, niegdyś ten, któremu udało się ocalić świat, teraz tyran traktujący ludzi gorzej, niż szczury. Brak nadziei na strącenie z tronu uzurpatora nieustannie torturującego i mordującego poddanych. Do czasu pojawienia się szajki Kelsiera, wojowników połączonych wspólnym celem – detronizacją fałszywego władcy. Jak potoczą się ich losy i dlaczego są wspierani przez Allomację oraz Feruchemię?

„Conan Barbarzyńca: Era Hyboryjska, Feniks na mieczu, Szkarłatna Cytadela, Wieża Słonia, Czarny Kolos – Robert E. Howard

Kilkadziesiąt tysięcy lat temu w trakcie trwania Ery Hyboryjskiej istniał lud Cymeryjczyków, potomków mieszkańców Atlantydy. Czas ich świetności bezpowrotnie jednak minął, a ci, którzy przeżyli, stali się barbarzyńcami. Wśród nich narodził się potężny wojownik Conan, który już od najmłodszych lat odznaczał się nieprzeciętną siłą. Jego losy zaprowadzą go do podroży po całym świecie, pełnym brutalności, niepokoju, w którym może przetrwać tylko człowiek właściwie dzierżący miecz.

Ostatnie życzenie” – Andrzej Sapkowski

Jest to zbiór siedmiu opowiadań przybliżających charakterystykę pracy samego Wiedźmina Geralta, jak i innych postaci związanych z sagą. „Wiedźmin” to historia Addy, córki króla Temerii Foltesta, zamieniającej się w nocy w strzygę. „Ziarno prawdy” opowiada o Nivellenie, przystojnym mężczyźnie zaklętym w odpychającego potwora, tęskniącym za swoją ukochaną. W „Mniejszym źle” zostaje wyjaśnione, dlaczego Geralt określany jest mianem Rzeźnika z Blaviken, a „Kraniec świata” to moment poznania Jaskra, pogodnego barda i najlepszego przyjaciela protagonisty. Niezależnie od historii każda z nich skrzy się stylem Sapkowskiego, pełnym celnego humoru i ostrych niczym wiedźmińskie ostrze dialogów.

„Amerykańscy bogowie” – Neil Gaiman

Z 3-letniej więziennej odsiadki (zakończonej zwolnieniem warunkowym) właśnie wyszedł tajemniczy Cień, który obiecał sobie, że będzie kontynuował swoje życie zgodnie z prawem. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy wracając do domu dowiaduje się o śmierci ukochanej żony. Poznaje przy tym Pana Wednesday, który zdaje się wiedzieć o przeszłości bohatera więcej, niż ktokolwiek inny. Tak rozpoczyna się niecodzienna znajomość prowadząca do wielkiej bitwy z zapomnianymi amerykańskimi bogami.

Powiązane posty

The Outlast Trials: wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem gry

Karty graficzne – porównanie modeli z różnych serii

Ten monitor do gier ma kapitalne parametry: wybieramy doskonały monitor gamingowy z 144 Hz