Spirit pokonuje Virtus.pro w finale PARI Dunav Party. Bohaterem 16-latek z 39 fragami na Mirage!

Turniej lanowy w Serbii o nazwie PARI Dunav Party 2023 właśnie dobiegł końca. Spośród ośmiu zaproszonych drużyn, w większości z regionu CIS, to właśnie Spirit zostało zwycięzcą w meczu finałowym przeciwko Virtus.pro. Co ciekawe, istotnym czynnikiem do sukcesu był 16-letni Danil “donk” Kryshkovets, który zakończył decydujący Mirage z 39 fragami.

Już od wybranego przez siebie Vertigo, zawodnicy Team Spirit zaczęli dominować po stronie broniącej, zdobywając aż 11 rund. Przeciwnik starał się wyrównać wynik po zmianie stron, ale Spirit w porę zapanowało nad sytuacją, kończąc mapę wynikiem 16:10.

Jeśli mowa o dominacji, jej zalążek można było zobaczyć na Overpassie, gdzie tym razem to ekipa Virtus.pro zdobywała wiele rund w ataku (6:0). Presja z ich strony zakończyła się jednak na 7 punkcie, ponieważ zawodnicy Spirit nadgonili wynik tuż przed końcem połowy (7:8). W końcowym rozrachunku nic to jednak nie dało, ponieważ VP zdobyło aż 9 rund z rzędu w CT, które potrzebne były do zwycięstwa na tej mapie.

Obie ekipy dość dobrze radziły sobie na Mirage, który okazał się być decydujący w tym pojedynku. Ponownie można było zobaczyć scenariusz z poprzedniej mapy, jeśli chodzi o pierwszą połówkę. Kilka rund wygranych przez VP, następnie doganianie wyniku przez Spirit, by zakończyć połowę z 8 punktami. To, co się zmieniło to bieg ostatniej połowy w tym meczu. Gdy Virtus.pro objęło prowadzenie w obronie, to Spirit zdobyło kilka rund, by być dwa kroki od zwycięstwa. Niespodziewanie, Dzhami “Jame” Ali i jego drużyna jako pierwsi zdobyli 15 punkt, ale nie brakowało odpowiedzi od rywala, co skutkowało dogrywką. Po dwóch jej odsłonach, to reprezentanci Team Spirit mogli cieszyć się z wygranej, po tym jak wygrali aż trzy rundy w CT, dorzucając do tego brakujący punkt w ataku.